خنثی سازی هجمه‌ها علیه ایران با برگزاری مسابقات بین المللی قرآن

به گزارش روز جمعه خبرنگار اجتماعی ایرنا، «عباس امام‌ جمعه» قاری بین‌المللی و از اساتید قرآنی کشورمان، گفت: هجمه به‌ سوی شیعیان و بویژه جمهوری اسلامی ایران در سطح بین‌المللی بسیار زیاد است.

وی تصریح کرد: از لحاظ قرآنی، وهابیت هجمه‌هایی به جمهوری اسلامی ایران وارد می‌کند؛ مثلا آنها می‌گویند که قرآن ما با قرآن آنها متفاوت است؛ ما با برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در کشورمان، ثابت می‌کنیم که قرآن ما با قرآن آنها تفاوتی ندارد و این هجمه‌ها را خنثی می‌کنیم.

این استاد قرآنی کشورمان تاکید کرد: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌ مسائل قرآنی در جهان اسلام، حرف برای گفتن داریم. این نکته بسیار مهم است که این موفقیت‌ها در حالی نصیب ما شده که زبان رسمی کشورمان، عربی نیست.

امام جمعه با بیان اینکه زمانی که برای حضور در یک رویداد فرهنگی و قرآنی به خارج از کشور رفتیم، متوجه تأثیرگذاری مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام شدیم، خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات قرآنی در کشورمان می‌تواند سبب شود که اساتید مطرح قرآنی در جهان اسلام به کشورمان بیایند و سطح قاریان و حافظان ایرانی را مشاهده کنند.

گفتنی است، مرحله نهایی سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قر آن کریم از نهم اسفند ماه در حوزه هنری انقلاب اسلامی آغاز شده و تا چهاردهم اسفند ماه ادامه دارد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

صلح در ۶ هزار پرونده طلاق/تصویب ۳ همت بودجه برای حقوق دستیاران پزشکی

در بسته خبری پیش رو مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را باهم مرور می‌کنیم ،امروز …