مشکل اساسی جهان امروز سیاست یک بام و دو هوای  غرب در قبال تجاوز کشورهاست


به گزارش ایرنا، آیت الله محمد تقی پورمحمدی امروز جمعه افزود: اقدامات آمریکا و اروپایی ها که در مسئله اوکراین به تکاپو افتاده  و از این کشور دربرابر حمله روسیه حمایت کرده و جلسات متعدد برای محکومیت روسیه در مجامع بین المللی برگزار می کنند، در قالب سیاست یک بام و دو هوا انجام می شود.

وی ادامه داد: کودکان فلسطینی، یمنی و افغانستانی که از سو تغذیه و از  کمبود امکانات دارویی و درمانی رنج برده و در حال تلف شدن  و در معرض خطر هستند و زیرساخت های آنان از بین رفته و مورد جنایت قرار گرفته اند، چرا باید مورد بی توجهی غرب و دیگر کشورها باشند.

وی اضافه کرد: چرا در قبال افغانستان، فلسطین و یمن محکومیت و موضع گیری  از سوی کشورهای غربی وجود ندار؛ زیرا هرگونه موضعگیری سیاسی و اقتصادی آنان برای تامین منافع خود و نه منافع مردم است.

پورمحمدی گفت: مواضع جمهوری اسلامی در قبال مسئله اوکراین توسط رهبر معظم انقلاب اعلام و بیان شده است 

وی افزود: در فضای مجازی و صدا و سیمای کشورمان گاهی افرادی مصاحبه می کنند که نمی دانند کدام طرف درگیر را محکوم می کنند و برخی مطالب را عنوان می کنند که شاید مواضع نظام اسلامی نباشد.

وی ادامه داد: بر اساس رهنمودهای رهبری سیاست ثابت جمهوری اسلامی این بوده که هجوم و تخریب زیرساخت های هر کشوری از جمله اوکراین محکوم است. 

وی با اشاره به نقش روحانیون در جامعه گفت: همواره علمای بزرگ جهان اسلام، حافظ ولایت امیر المومنین و احادیث نبوی و ائمه معصومین بوده و در روز قیامت ما را شفاعت خواهند کرد.

وی با اشاره به ۱۴ اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: این نهاد مقدس خدمات بسیاری انجام داده و اقدامات آن در شرایط فعلی که شرایط اقتصادی و معیشتی مرم مناسب نیست، کارساز بوده، لیکن با وجود ناکافی بودم کمک های انجام شده، زمینه ساز حفظ آبرو و رفع برخی مشکلات خانواده های تحت پوشش این نهاد است.

وی اضافه کرد: در آستانه سال جدید در حد توان خود به همسایگان ، نزدیکان و شهروندان و نیز مددجویان کمیته امداد کمک شود تا نیازمندان نیز از این عید بهره مند شده و با توجه به اینکه نیمه شعبان نیز در آخرین روزهای سال بوده و در روزهای آینده اعیاد بزرگی در راه  است، در این مناسبت ها نیازمندان مورد غفلت قرار نگیرند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

چگونه به گرگان برویم؟ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، گرگان با تاریخ کهن، فرهنگ و معماری زیبا، مناظر طبیعی …