اعتراض تیم خلیج فارس شیراز به دیدار سرنوشت‌ساز در فوتبال برتر جوانان

 مدیرعامل باشگاه خلیج فارس شیراز در شکوائیه ای که رونوشت آن روز جمعه در اختیار ایرنا قرار گرفت از مجمع نمایندگان فارس و رییس کمیسیون ورزش و جوانان مجلس خواست  از حق بازیکنان فارس دفاع کنند.

به گزارش ایرنا مرحله گروهی رقابت های فوتبال لیگ برتر جوانان کشور در ۲گروه هشت تیمی برگزار شد و در پایان نیز بر اساس جدول از گروه یک تیم های ایمان سبز و فولاد خوزستان و از گروه دوم هم تیم های سپاهان اصفهان وتراکتور سازی تبریز راهی مرحله نیمه نهایی برای تعیین تیم قهرمان شدند.

اما در جدول گروه یک  که با اعتراض تیم خلیج همراه است، تیم ایمان شیراز با ۳۲ امتیاز در صدر قرار دارد و به عنوان تیم نخست راهی نیمه نهایی شد، تیم فولاد خوزستان با ۳۰ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به تیم خلیج فارس شیراز در رده دوم قرار گرفت تا این تیم هم جواز صعود به مرحله بعد را دریافت کند اما این پایان ماجرا نیست.

اعتراض تیم خلیج فارس ازآنجا شروع شد که دیدارپایانی و حساس تیم های بالای جدول باید در هفته پایانی به صورت همزمان برگزار شود که براساس شکوائیه شیرازی ها این بازی با ۱۰ دقیقه  تاخیر برگزار شده و در بین بازی هم وقفه به وجود آمده و در نهایت هم تیم فولاد خوزستان با نتیجه ۶ بر یک بازی را به سود خود تمام می کند تا با تفاضل گل بهتر در رده دوم قرار گیرد.

احمد خوبان مدیرعامل باشگاه خلیج فارس شیراز در این شکوائیه گفته است: بحث باشگاه خلیج فارس نیست، صحبت از حق جوانان و سرمایه های فوتبال فارس و شیراز است.

خوبان گفت: چگونه است تیم مس کرمان طی  ۱۳ هفته ۱۴ گل خورده بود اما در بازی آخر خود در اهواز ۶ گل دریافت می کند؛ ضمن اینکه کرمانی ها در دور رفت تیم فولاد خوزستان را برده بودند برای همین نتیجه بدست آمده شائبه برانگیز است.

مدیر عامل خلیج فارس ادامه داد: وفقه هایی که دربازی صورت گرفته بر شبهات این بازی بیشتر می افزاید،  زیرا درحالی که بازی ما تمام شد و با اطلاع ازاین امر در اهواز هفت دقیقه وقت اضافه گرفته شد و جالب اینکه در دقیقه ۹۲ تیم مس در اعتراض به داور زمین بازی را ترک کرد. 

وی گفت: وقتی حریف از نتیجه بازی ما که ۱۰ دقیقه زودتر تمام شده بود آگاهی  پیدا کرد  برای صعود نیاز به ۲ گل دیگر داشت که به بازی برگشتند و این اتفاق هم افتاد و جای تعجب دارد پس از اینکه یکی از گل ها به ثمر رساندند در ثانیه های پایانی وقت اضافه که غیر قانونی بوده است یک پنالتی برای فولاد گرفته می شود تا سناریو از پیش تعیین شده تکمیل شود.

مدیرباشگاه خلیج‌فارس شیراز از هیات فوتبال استان و شیراز خواست با جدیت حق بازیکنان زحمت کش فارس که در این بازی‌ها از بین رفته را بگیرند.

به گزارش ایرنا، در رقابت های فوتبال لیگ برتر ۱۶ تیم شرکت دارند که در پایان نیز تیم های ایمان سبز شیراز و فولاد خوزستان از گروه یک و تیم های سپاهان اصفهان و تراکتورسازی تبریز هم از گروه دوم راهی نیمه نهایی شدند.

تیم هلال احمر گراش دیگر نماینده فارس در گروه یک، عملکرد خوبی نشان داد و با ۲۳ امتیاز وقرار گرفتن در رده چهارم جدول از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

عزاداری روز عاشورا در مسکو و مناطق مسلمان‌نشین روسیه

مناطق مختلف روسیه ، از جمله پایتخت این کشور از جمله در مسجد خاتم‌النبیاء (ص)، …