روسیه به فراخوان یک سناتور آمریکایی برای قتل پوتین اعتراض کرد

به گزارش ایرنا، سفیر روسیه در آمریکا روز جمعه در شبکه اجتماعی فیس بوک نوشت: فراخوان سناتور گراهام از حزب جمهوریخواه برای قتل ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه جرم است و سفارت روسیه در واشنگتن خواستار توضیح آمریکا در این مورد شده است.
وی افزود: سرنوشت ایالات متحده آمریکا که در حکومت آن چنین اشخاص بی مسئولیت و فاقد مهارت های دیپلماتیک وجود دارند، بسیار ترسناک و نگران کننده است.
سناتور لیندسی گراهام از حزب جمهوریخواه روز جمعه در توئیتی فراخوان برای قتل ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه داده بود.
سفیر روسیه در واشنگتن در ادامه نوشت: از آمریکا بطور رسمی خواستار توضیح در این مورد و محکوم کردن اظهارات تبهکارانه این تبعه آمریکایی شدیم.
وی ادامه داد: اظهارات این سیاستمدار را غیرقابل قبول و انزجار آور می دانم. درجه روس هراسی و نفرت از روسیه در آمریکا به بالاترین سطح رسیده است. 
 آنتونف افزود: باور کردنی نیست که سناتور کشوری که خود را پیشرو در ارزش های اخلاقی در سطح جهانی می داند به خود اجازه دهد تا فراخوان برای ارتکاب عمل تروریستی به عنوان شیوه ای برای دستیابی به اهداف واشنگتن در عرصه بین المللی دهد.
 روابط روسیه و آمریکا تیره است و آمریکا اخیرا ۱۰۱مین بسته تحریم های خود علیه روسیه را وضع کرد و این فشار تحریمی که از سال ۲۰۱۱ آغاز شده است همچنان ادامه دارد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

خلاصه بازی آلبانی 0 – اسپانیا 1 – تابناک

تعداد بازدید : 7 تیم‌های فوتبال آلبانی و اسپانیا در مرحله گروهی چارچوب رقابت‌های یورو …