وزیر نیرو: تنش آبی استان گلستان با چند طرح همزمان برطرف می‌شود

به گزارش ایرنا، علی‌اکبر محرابیان روز جمعه در حاشیه بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب گرگان با بیان اینکه در بخش آب باید اقدامات گسترده‌ای را در این استان انجام شود، افزود: در استان گلستان عقب ماندگی‌های جدی در این زمینه داریم که ابتدا باید با تخصیص اعتبار سدهای نیمه‌تمام در استان را تکمیل کرده تا بتوانیم آب‌های استان را مهار کنیم.

وزیر نیرو با بیان اینکه اعتبارات خوبی در این سفر پیش‌بینی شد، خاطرنشان کرد: در موضوع آب شرب در گرگان و شهرهای دیگر متاسفانه با تنش آبی مواجه هستیم اما در این سفر پیش‌بینی شده از محل اعتبارات اضطراری و تنش آبی، طرح‌هایی را به صورت سریع اجرا کرده تا بتوانیم این موضوع را مدیریت کنیم.

به گفته محرابیان تکمیل طرح‌های آبرسانی به اعتبارات و زمان بیشتری نیاز دارد که این مساله در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد.

وی با اشاره به موضوع فاضلاب، میزان برخورداری استان در این زمینه را نسبت به متوسط کشوری کمتر دانست و افزود: در اولین برنامه، اجرای واحد دوم و سوم تصفیه‌خانه فاضلاب گرگان را در دستور کار قرار دادیم و امیدواریم که در مدت زمان حداقلی واحد دوم اجرا شود تا بخشی قابل توجهی از مشترکان به شبکه متصل شوند.

وزیر نیرو یادآور شد: پساب تصفیه شده در واحد اول تصفیه‌خانه گرگان که از کیفیت مناسبی برخوردار بوده‌ باید به‌عنوان بازچرخانی در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار گیرد، این موضوع را دنبال خواهیم کرد که با بازتخصیص پساب به صنعت، آب تخصیصی فعلی به مصارف شرب و کشاورزی اختصاص یابد.

وی در پایان با اشاره به آخرین وضعیت برق‌رسانی روستایی در استان گلستان، اظهارداشت: در زمان حاضر به طور تقریبی تمامی روستاها و شهرهای استان از نعمت برق برخوردار هستند.

به گزارش ایرنا، رییس جمهور صبح روز جمعه ۱۳ اسفند با همراه شماری از وزرا در قالب شانزدهمین سفر استانی دولت به گلستان سفر می کند.

به گفته علی محمد زنگانه  استاندار گلستان دیدار با خانواده شهدا و جمعی از برگزیدگان و اقشار مردم، حضور در نشست شورای اداری و بازدید از زیرساخت‌های استان از محورهای برنامه‌های سفر رییس دولت سیزدهم به این استان است.

آیت الله رییسی در ۱۵ سفر پیشین استانی خود به استان‌های هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه وبویراحمد، بوشهر و گیلان سفر کرده بود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

نماینده المپیکی ایران قهرمان تراپ شد

به گزارش ایرنا، پنجمین مرحله مسابقات آزاد اهداف پروازی روزهای ۲۰ تا ۲۲ تیرماه در …