روسیه از انهدام ۱۸۱۲ هدف نظامی در اوکراین خبر داد

به گزارش ایرنا از تارنمای شبکه خبری «روسیا الیوم»، سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت که نیروهای مسلح در جریان عملیات جاری در اوکراین تاکنون ۱۸۱۲ هدف و تأسیسات نظامی را منهدم کردند.

«ایگور کوناشینکوف» در بیانیه ای افزود که تاکنون ۶۵ مرکز فرماندهی و ارتباط نیروهای مسلح، ۵۶ سامانه دفاع هوایی اس – ۳۰۰، «بوک ام- ۱» و ۵۹ ایستگاه راداری اوکراین نابود شده است.

وی افزود که ۴۹ فروند هواپیما در زمین و ۱۳ هواپیما در آسمان، ۶۳۵ دستگاه تانک و دیگر خودروهای زرهی، ۶۷ قبضه موشک انداز، ۲۵۲ عراده توپ و خمپاره صحرایی، ۴۴۲ دستگاه خودرو ویژه نظامی و همچنین ۵۴ پهپاد ارتش اوکراین هدف قرار گرفته و منهدم شده است.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که نیروهای مسلح این کشور به حملات و عملیات خود علیه مراکز و تاسیسات نظامی اوکراین ادامه می دهند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه دوشنبه ۲۱ فوریه/۲ اسفندماه با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد که کشورش استقلال جمهوری‌های مردمی دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت می‌شناسد و در کاخ کرملین قراردادهای همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.

پوتین بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه/۵ اسفند ماه در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

عفو بین الملل: آواره کردن چندین باره اهالی غزه توسط رژیم اشغالگر، جنایت جنگی است

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، عفو بین الملل با انتشار پیام …