ضرغامی: اجرای تله‌کابین علی‌آباد در خارج از جنگل‌های هیرکانی بلامانع است


به گزارش ایرنا ،عزت‌الله ضرغامی روز جمعه که در شانزدهمین سفر استانی هیات دولت به  گلستان در محل جنگل و سد کبودوال علی آبادکتول در گفت و گو با  خبرنگاران افزود: برآیند تصمیم جلسه مشترک وزارت جهادکشاورزی، مسوولان سازمان جنگل‌ها و حفاظت محیط زیست و همچنین وزارت میراث فرهنگی ملاک کار خواهد بود.

به گزارش ایرنا، طرح تله‌کابین کبودوال از هفت سال قبل در شهرستان علی‌آبادکتول مطرح شده بود اما چون بخشی از عرصه‌های جنگلی هیرکانی از جمله در این شهرستان به ثبت جهانی رسید، پیگیری برای اجرای این طرح متوقف شده بود.

به گزارش ایرنا، رییس جمهور در بدو ورود به گلستان از سوی آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان، علی‌محمد زنگانه استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسوولان استانی مورد استقبال قرار گرفت.

رییس‌دفتر رییس‌جمهور، معاون امور بانوان و خانواده، معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، رییس سازمان برنامه و بودجه، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و وزیران کشور، جهادکشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، امور اقتصادی و دارایی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آیت‌الله رییسی را در این سفر یک روزه همراهی می‌کنند.

بازدید از طرح‌های صنعتی، زیرساختی، راه، کشاورزی، دیدار با نخبگان، خانواده شهدا و قشرهای مختلف مردم، حضور در نشست شورای اداری و نشست خبری با رسانه های گلستان از جمله برنامه‌های رییس‌جمهور در سفر به این استان است.

آیت الله رییسی در ۱۵ سفر پیشین استانی خود به استان‌های هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه وبویراحمد، بوشهر و گیلان سفر کرده بود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

چگونه به گرگان برویم؟ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، گرگان با تاریخ کهن، فرهنگ و معماری زیبا، مناظر طبیعی …