ادامه سقوط بازارهای سهام جهان در پی جنگ اوکراین

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه با اشاره به ادامه سقوط بازارهای سهام اروپا که در یک هفته اخیر رخ داده است، نوشت: بورس پاریس ۳.۳۰ درصد از دست داد و به سمت بدترین هفته خود از مارس ۲۰۲۰ رسید و بورس فرانکفورت ۳.۳۸ درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح خود از دسامبر ۲۰۲۰ رسید.

این در حالی است که بورس لندن اندکی پس از ساعت ۱۰:۰۰ به وقت گرینویچ، سه درصد سقوط کرد و بورس میلان نیز کاهش ۳.۷۰ درصد را شاهد بود.

در همین ارتباط بورس‌های آسیایی نیز شاهد سقوط بودند و بورس توکیو ۲.۲۳ درصد، هنگ کنگ ۲.۵۴ درصد و شانگهای ۰.۹۶ درصد کاهش یافت.

ایپک اوزکاردسکایا (Ipek Ozkardeskaya)، تحلیلگر بانک سوئیس‌کوت (Swissquote) اعلام کرده است که هیچ تمایلی برای ریسک‌پذیری در بازارهای مالی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، به دنبال حمله بامداد پنجشنبه (پنجم اسفند) نیروهای روسیه به اوکراین، این جنگ اکنون وارد نهمین روز خود شده و همزمان با ادامه آتش جنگ، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه درحال افزایش است.

در نخستین ساعات صبح پنجشنبه گذشته، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه “عملیات نظامی ویژه” علیه اوکراین را به صورت رسمی اعلام کرد.

روسیه اعلام کرده است عملیات این کشور در اوکراین به منزله شروع جنگ نیست بلکه اقدامی برای جلوگیری از یک جنگ در سطح جهانی است.

اما بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی و آمریکا بلافاصله این اقدام روسیه را به عنوان جنگی علیه اوکراین، محکوم و فشارهای مضاعف دیپلماتیک و اقتصادی خود بر روسیه را آغاز کردند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

شناسایی شبکه جاسوسی اسراییل در ایران – تابناک

  به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، صدوچهارمین نشست ماهیانه جامعه اسلامی مدیران با …