میزان مراجعات کودکان و افراد زیر ۳۰ سال به مراکز درمانی فراهان افزایش یافت

دکتر ” محمدرضا حجتی” روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به شیوع بالای ویروس اُمیکرون، طی یک هفته اخیر، طرح تشدید بازرسی‌ها از ۱۶۰ اماکن، واحدهای صنفی، رستوران‌ها و سالن‌های ورزشی انجام شد که در این راستا ۳۰ اخطار و یک واحد صنفی مهر و موم و پنج واحد آموزشی نیز فعالیت خود را به صورت غیرحضوری ادامه دادند که با توجه به تغییر رنگ بندی وضعیت کرونایی و بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا فعالیت تمام مدارس به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.
وی تاکید کرد: اکنون پیک شیوع در بین کودکان زیر ۱۲ سال که واکسن کرونا را دریافت نکردند، شدید شده و تاکنون علائم بیماری به صورت خفیف و منجر به بستری این رده سنی نشده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراهان اظهار داشت: در هفته دوم و سوم، شیوع ویروس کووید ۱۹ منجر به افزایش میزان بستری و بدحالی بیماران می‌شود که انتظار می‌رود شهروندان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را مدنظر ویژه قرار دهند.
دکتر حجتی بیان داشت: با توجه به اینکه پیش بینی می‌شود سویه ویروس اُمیکرون بیشتر کودکان را درگیر بیماری کند، چند تخت بیمارستانی در بخش بستری بیماران کرونایی ویژه کودکان پیش‌بینی شده که در صورت نیاز از این ظرفیت بهره‌گیری شود و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انجام واکسیناسیون جامعه هدف در شهرستان فراهان گفت: در سطح شهرستان نوبت نخست ۲۳ هزار و ۳۸۰ دُز، نوبت دوم ۲۰ هزار و ۶۱۲ دُز  و نوبت سوم هفت هزار و ۶۵۲ دُز واکسن به جامعه هدف تزریق شده که انتظار می‌رود مردم علاوه بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در اسرع وقت نسبت به انجام واکسیناسیون خود اقدام کنند.
شهرستان فراهان به مرکز شهر فرمهین بالغ بر ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و در ۴۵ کیلومتری شمال اراک (مرکز استان مرکزی ) واقع شده است.

منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مجوزهای لازم برای راه اندازی بیمارستان فاطمه الزهرا (س) خمین صادر شد

خمین- ایرنا – معاون توسعه مدیریت و منابع دانشکده علوم پزشکی خمین از صدور مجوزهای …