تعدادی از فعالان رشته کشتی یزد تغییر مدیریت این مجموعه را خواستار شدند

به گزارش ایرنا، ۲ تن از پیشکسوتان به نمایندگی از جامعه کشتی با مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان و سید احمد هاشمی معاون توسعه ورزش این اداره‌کل دیدار کردند و حمایت آنها را برای تغییر رییس هیات کشتی خواستار شدند.

چند روز گذشته اعضای هیات کشتی استان یزد  در نامه‌ای به اداره‌کل ورزش و جوانان یزد به دلیل انتقاد به نحوه مدیریت رییس این هیات، استعفا کردند.

در نامه اعضای این هیات به مدیرکل ورزش و جوانان یزد آمده است: نحوه مدیریت مجتبی صدقی بر کشتی استان منجر به بروز مشکل عدیده‌ ای شد و شرایط را برای فعالیت دشوار و غیرممکن کرده است. 

به گفته آنها به رغم اینکه مدت‌هاست صاحبان کشتی همچون بیشتر پیشکسوتان، مربیان، داوران و ورزشکاران این رشته زنگ خطر کشتی یزد را فریاد می‌زنند ولی صدایشان به جایی نمی‌رسد و  حتی با همت اموربازرسی آن اداره، جلسه‌ای در این رابطه با حضور مسئولان بازرسی تشکیل شد ولی هیچ یک از منتقدان از صحبت‌های صدقی مجاب نشدند.

رییس هیات کشتی استان یزد در واکنش به این نامه با اعلام پذیرش استعفای همه این افراد از آنان خواست تا معرفی نفرهای جایگزین از هرگونه فعالیتی خودداری کنند و مسئولیت افراد مستعفی را تا اطلاع ثانوی برعهده محمدهادی رفوگر قرار داد.

همچنین ۱۳ بهمن‌ماه جاری رییس هیات کشتی استان یزد به ایرنا گفته بود که  هفت نفر از ۳۱ عضو این مجموعه به صورت مکتوب استعفای خود را اعلام کردند که درخواست آنها پذیرفته شد.

مجتبی صدقی با بیان اینکه طبق مقررات، فعالیت این هیات با قوت ادامه دارد و اعضای جدید به زودی انتخاب و خللی در برنامه‌ها ایجاد نمی شود، افزود: وجود سلایق مختلف در هر مجموعه فرهنگی و ورزشی امری طبیعی است و درِ هیات کشتی همانند گذشته بر روی علاقه‌مندان و خادمان این رشته ورزشی باز است و برای توسعه کشتی یزد باید همه نخبگان، پیشکسوتان و صاحب‌نظران این رشته همکاری کنند.

این فعال ورزشی اظهارکرد: در خصوص استعفای برخی از اعضا تاکنون چند جلسه در اداره‌کل ورزش و جوانان یزد با مسئولان امر برگزار و موضوع رصد و تصمیم نهایی در این مورد صورت می‌گیرد.

استان یزد با یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیات ورزشی استانی، ۴۰۰ هیات شهرستانی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه دارد و هیات کشتی در ۱۱ شهرستان استان فعال است.     

منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

وفایی: رکوردهای آسیا در حال جابجایی است/ با حمایت وزیر مشکلات دوچرخه‌سواری حل می‌شود

دهلی- ایرنا- مدیر تیم‌های ملی دوچرخه‌سواری گفت: چهل و سومین دوره مسابقات قهرمانی پیست در …