سی ان ان: تصاویر ماهواره‌ای استقرار نظامی روسیه در بلاروس را نشان می‌دهد

به گزارش این شبکه تلویزیونی آمریکا، تصاویر ماهواره‌ای جدید منتشر شده توسط یک شرکت فناوری در ایالات متحده نشان می‌دهد که ارتش روسیه در چندین مکان در بلاروس مستقر شده است.

استقرار نظامی روسیه احتمالاً به رزمایش مشترک بین نیروهای این کشور و بلاروس در روز پنجشنبه مرتبط است. عکس‌های دیگر نیز اردوگاه‌هایی را نشان می‌دهد که در نزدیکی مرز با اوکراین، صدها کیلومتر دورتر از محل برگزاری تمرین‌های نظامی ایجاد شده‌اند.

به نوشته سی ان ان، تصاویر مکسار با ویدئوهای اخیرا منتشر شده در رسانه های اجتماعی که نشان می دهد نیروهای روسی در حال حرکت در بلاروس و ایجاد اردوگاه های صحرایی در ۳۲ کیلومتری مرز اوکراین هستند، مطابقت دارد.

برخی از این تصاویر، فرودگاه لونینتس بلاروس را نشان می‌دهند؛ جایی که جنگنده‌های روسی قبل از شروع تمرینات نظامی در آنجا مستقر شدند. عکس‌ها، سامانه‌های دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه و هواپیماهای تهاجمی سوخو ۲۵ را در فرودگاه نشان می‌دهند. وزارت دفاع روسیه روز شنبه ویدئویی از ورود این جنگنده ها به لونینتس منتشر کرد.

به گزارش شبکه Zvezda یک رسانه وابسته به وزارت دفاع روسیه، یکی از سامانه های اس-۴۰۰ از خاباروفسک در خاور دور روسیه، بیش از ۹۰۰ کیلومتر را برای رسیدن به بلاروس طی کرده است.

تصاویر دیگر مکسار نشان می‌دهد که نیروهای روسی در فاصله‌ای از محل برنامه‌ریزی تمرین‌ها از جمله در شهر رچیتسا بلاروس در ۲۷۰ کیلومتری شرق لونینتس نزدیک به محل تلاقی مرزهای روسیه، بلاروس و اوکراین مستقر شدند.

تجهیزات و نیروهای جمع آوری شده در آنجا شامل تانک، خمپاره انداز و خودروهای جنگی پیاده نظام است.

غرب با طرح ادعاهایی، این تحرکات روسیه را اقدامی در راستای حمله به اوکراین می داند؛ درحالی که کاخ کرملین و مقامات روسی بارها این ادعا را رد کرده‌اند.

منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

حمله رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی نوار غزه ۲۰ شهید برجای گذاشت

تهران-ایرنا- حمله چهار شنبه شب رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی مرکز نوار غزه ۲۰ شهید …