حمایت پارلمان کشورهای عربی از رد عضویت ناظر تل‌آویو در اتحادیه آفریقا

به گزارش ایرنا از تارنمای اینترنتی شبکه “روسیا الیوم”، در بیانیه پارلمان کشورهای عربی آمده است: این تصمیم، موضع پیشین فردی “موسی فکی” رییس کمیسیون اتحادیه آفریقا را تصحیح کرد.

این نهاد قانون‌گذاری عربی اعلام کرد: تلاش‌های رژیم صهیونیستی هرگز نخواهد توانست به حمایت آفریقا از آرمان ملت فلسطین و حقوق قانونی این مردم آسیب وارد کند.

پارلمان کشورهای عربی از تلاش های دیپلماتیک این کشورها برای اصلاح این وضع که آن را مطابق با قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل متحد دانسته است، قدردانی کرد.

پارلمان کشورهای عربی مواضع تاریخی اتحادیه آفریقا در حمایت از آرمان فلسطین و تصمیمات این اتحادیه را که مؤید حمایت از حق ملت فلسطین است، موضعی غیر قابل تغییر، همیشگی و بی قید و شرط در تعیین سرنوشت خود می‌داند.

اعلام حمایت پارلمان عربی پس از آن روی می دهد که اتحادیه آفریقا روز یکشنبه ‌عضویت ناظر رژیم صهیونیستی در این اتحادیه را رد کرد.

پیش‌تر، «محمد اشتیه»، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین ‌طی سخنرانی در جریان نشست اتحادیه آفریقا از این اتحادیه خواسته بود، حق ناظری را که رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا در ماه جولای به اسرائیل اعطا کرده بود، پس بگیرد.

تصمیم اعطای وضع ناظر به رژیم صهیونیستی توسط «موسی فکی» رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا اتخاذ شده بود.

وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی نیز ماه گذشته اعلام کرده بود که سفیر این رژیم در اتیوپی اعتبارنامه خود را به عنوان عضو ناظر به اتحادیه آفریقا تقدیم کرده است.

منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

عربستان: ارتباطی با حمله به الحدیده نداریم

به گزارش ایرنا از الجزیره، سرتیپ ترکی المالکی گفت: عربستان سعودی هیچ ارتباطی و مشارکتی …