ناکامی «کی‌روش» و مصر در ایستگاه پایانی/ «مانه» و سنگال برنده دوئل بزرگ

به گزارش ایرنا، دیدار فینال مسابقات جام ملت‌های آفریقا ۲۰۲۱ یکشنبه شب بین تیم‌های فوتبال سنگال و مصر در ورزشگاه اولمبه برگزار شد و در پایان سنگال موفق شد در ضربات پنالتی مصر را شکست داده و برای اولین بار در تاریخ قهرمان این مسابقات شود. 

در این دیدار که دوئل بین ستاره‌های لیورپول یعنی «سادیو مانه» ستاره سنگال و «محمد صلاح» کاپیتان مصر بود، در ابتدا این سنگال بود که توانست در دقیقه ۵ صاحب پنالتی شود اما مانه موفق نشد این ضربه را تبدیل به گل کند تا بازی با تساوی دنبال شود. صلاح پیش از ضربه پنالتی به دروازه بان مصر برای گرفتن این ضربه مشورت داد که این موضوع باعث عصبانیت مانه شد.

در ادامه بازی نیز تیم سنگال برتری نسبی نسبت به مصر داشت اما هر دو تیم در نیمه نخست به تساوی رضایت دادند.

در نیمه دوم نیز بازی روند نیمه اول را طی کرد تا این دیدار در نهایت به وقت های اضافه برود. وقت های اضافه نیز مانند وقت های قانونی بازی به تساوی بدون گل به پایان رسید تا کار قهرمان به ضیافت بی رحم پنالتی ها بکشد.

در ضربات پنالتی نیز تیم سنگال با درخشش ادوارد مندی و ضربه تمام کننده مانه توانست قهرمانی جام ملت های آفریقا را بدست آورد.  

تیم ملی فوتبال مصر پیش از این هفت بار توانسته بود قهرمان این مسابقات شود. 

«کارلوس کی‌روش» سرمربی تیم فوتبال مصر در این دیدار به دلیل محرومیت روی نیمکت حضور نداشت و از روی سکو ها بازی را تماشا کرد. 

دیدار رده‌بندی این رقابت‌ها نیز با برتری کامرون در ضربات پنالتی برابر بورکینافاسو به پایان رسید تا میزبان این رقابت‌ها مقام سوم را کسب کند. 


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تقوی در جمع اعضای تیم نوجوانان: نگذارید مردم از والیبال ناراحت باشند

به گزارش ایرنا، آخرین تمرین تیم والیبال نوجوانان پسر ایران برای حضور در رقابت‌های زیر …