ضرغامی: مردم و انقلاب‌اسلامی مفهومی متفاوت از هم نیستند


“عزت‌الله ضرغامی” یکشنبه شب در ششمین برنامه “جشن دهه فجر” که از سوی “شورای هماهنگی اصولگرایان قم” در مسجد چهارمردان این شهر برگزار می‌شود، طی سخنانی اظهار داشت: در فضای مجازی می‌گویند، همین فردا انقلاب سقوط می‌کند، ولی همین فردا…فردا، اکنون ۴۳ سال گذشته و ایران یک قدرت دینی و اسلامی  است. او با بیان اینکه در دنیا دو جبهه بیشتر نداریم که یکی جبهه استکبار است که در راس آن آمریکا قرار دارد افزود: جبهه دیگر جبهه مقاومت است که رهبری و زعامت آن با جمهوری اسلامی است، هیچ‌کس تعارف ندارد و هیچ‌کس هم منکر نمی‌شود.

وی در ادامه افزود: دشمنان ما بیشتر از ما فریاد می‌کنند، چون می‌خواهند با ما برخورد کنند، از این رو صبح تا شب همین حقیقت را می‌گویند.

وزیر میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: انقلاب همواره وجود دارد، امروز و فردا و امسال و سال آینده نیست، چون انقلاب یعنی خودِ مردم، برخی‌ها می‌نشینند در این فضای مجازی می‌گویند، مردم ناراضی هستند، گرفتاری دارند، بله مردم هزار جور گرفتاری دارند و فشار زیاد اقتصادی و معیشتی و مشکل‌هایی که است روی دوش همین مردم کوچه و بازار است، اما اشتباه آنها این است که فکر می‌کنند که انقلاب یک چیز و مردم کوچه و بازار نیز یک چیز دیگر هستند.

وی ادامه داد: بعد می‌گویند این مردم از انقلاب بریدند، اصلا این جوری نیست، انقلاب خود این مردم هستند، از کجا و کی بِبُرَند؟، یک روز یک مدیری برایشان خوب کار می‌کند قدرشناسی می‌کنند، یک روز هم ناکارآمد است، او را کنار می‌گذارند.

ضرغامی یادآور شد: مردم پای چیزی که برای آن خون دادند و متعلق به خودشان است، ایستادند.

وزیر میراث فرهنگی ادامه داد: ما وقتی در مسجد چهارمردان می‌آییم و بزرگان را می‌بینیم، یاد سرمایه‌های عظیمی که پای انقلاب آمد، می‌افتیم و امروز آن نهال نوپا تبدیل به یک درخت تنومند شده، که برغم همه گرفتاری‌هایی که مردم در هر مقطعی دارند، شاخ و برگ آن همه دنیا را گرفته است.

او با اشاره به اهمیت فضای مجازی گفت: من خودم یکی از فعالان فضای مجازی هستم، و از طرف رهبر معظم انقلاب نیز عضو شورای عالی فضای مجازی هستم، اما این فضای مجازی آسیب‌هایی دارد که می‌تواند حق را باطل و باطل را حق جلوه دهد و معروف را منکر و منکر را نیز معروف نشان بدهد، یک تحقیق ساده که می‌کنید، می‌بینید همه چیز آن بر باد است.

ضرغامی ادامه داد: این‌ها دنبال این هستند که نیروی ایمان را بگیرند و جوانان را ناامید کرده و احساس کنند که انقلاب برای آنها کاری نکرده، در حالی که انقلاب خیلی کارهای بزرگی کرده است.

عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه داد: به خصوص در سال‌های اخیر مدیریت‌های ناکارآمدی در کشور حاکم شد، که یک خرده چشمشان به آن‌ور بود، خیال کردند، اگر بروند با آمریکا نرده عشق بازی کنند و آمریکا هم یک نگاه به آنها بکند، مسائل‌شان حل می‌شود، واقعا این جوری فکری می‌کردند، خوب دیدند این جوری نیست، بدتر از گذشته شد.

وی افزود: الان ما هزینه دادیم، ولی امروز با رای مردم دولتی روی کارآمده که نگاه و اتکایش به مردم است و نیاز به کمک، مساعدت و پشتیبانی دارد، آن نگاه قبلی الان حاکم نیست، و این تلاش شبانه‌روزی که این عزیزان می‌کنند، نتیجه‌اش معلوم می‌شود و آن چیزی که مهم است، صبر، متانت و تحمل است، این سختی‌ها وجود دارد.

وزیر میراث فرهنگی بیان داشت: آن‌چه که در این انقلاب در حوزه‌های علمی، آموزشی و نظامی با کمترین امکانات انجام گرفته، دنیا در برابر آن سر تعظیم فرود آورده است.

ضرغامی گفت: برخی‌ها به من می‌گویند که انقلاب برای خانم‌ها محدودیت ایجاد کرده، خانم‌ها نمی‌توانند خیلی فعال باشند، به این جوان‌ها می‌گوییم که اصلا شما آمار را رفتید نگاه کنید، قبل از انقلاب که حجاب نیز نبود، این همه فساد هم بود، زن‌های ایرانی فقط در هشت رشته ورزشی بیشتر نبودند.

وی یادآور شد: امروز در جمهوری اسلامی در ۴۰ رشته رسمی، خانم‌ها فعالیت‌ ورزشی می‌کنند، مقام‌های جهانی از المپیک گرفته تا قهرمانی آسیا، همه خانم‌های ما با حجاب می‌روند، بهترین مبلغ حجاب هستند و بالاترین مقام‌ها را نیز کسب کردند.

ضرغامی افزود: می‌گفتند هنر از بین رفته زن‌ها نمی‌توانند فعالیت هنری داشته باشند ولی شما یک کارگردان و یا نویسنده قبل از انقلاب از خانم‌ها نشان بدهید، همه چیز هم که می‌گویید آزاد بود.

وی ادامه داد: امروز فقط چهارهزار نویسنده خانم در این کشور است، برخی از کتاب‌های این‌ها تا ۲۰ بار تجدید چاپ می‌شود، در حوزه سینما، هنر، دانشگاه قبلا در زمان طاغوت یک درصد از خانم‌ها عضو هیات علمی بودند، اما اکنون ۲۰ درصد هیات علمی که بهترین استادان ما نیز هستند، خانم‌ها هستند، نیمی از دانش‌آموختگان ما خانم‌ها هستند، هر کجا که وارد می‌شوید، می‌بینید همانی که دشمن تبلیغ می‌کند و می‌گوید انقلاب شد زن‌ها محدود شدند، زن‌ها در اوج طی کردن این مقام‌های پرافتخار هستند.

وزیر میراث فرهنگی همچنین تصریح کرد: قبل از انقلاب در فیلم‌های فاسد فیلم فارسی، زن‌ها فقط خودشان را عرضه می‌کردند و استفاده ابزاری از آنها می‌شد، ولی  جمهوری اسلامی این گونه نیست یعنی مردم و خودِ خانم‌هایِ با شخصیت نمی‌خواهند که از آنها استفاده ابزاری شود.

وی افزود: یک کسی، یک دختر بچه‌ای در فضای مجازی برای خودش بازی راه می‌اندازد، چهارشنبه سفید راه می‌اندازد، روسریش را بر می‌دارد، این‌ها شوخی و بچه‌بازی است، زن ایرانی این نیست که این‌ها می‌گویند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شما در هر کجا که وارد می‌شوید، از صنعت دفاعی و آن چیزی که به اقتدار و عظمت این کشور مربوط است، یک مطالعه ساده نشان می‌دهد که این انقلاب چقدر کار کرده، آیا الان معیشت و زندگی مردم واقعا مورد رضایت است، حتما این طور نیست، کمبودها و گرفتاری‌ها زیاد است، ناکارآمدی‌ها و سوءمدیریت‌ها زیاد است، ولی انقلاب برای خودِ مردم است، فکر نکنند که اگر این تبلیغات را می‌کنند، مردم می‌گویند که انقلاب چیز خوبی بود، شهید هم دادیم، از امروز دیگر این انقلاب را نمی‌خواهیم، اصلا این نیست، خودشان هم هر سال دارند می‌بینند./


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

دانمارک: اروپا باید برای بازدارندگی در برابر روسیه هزینه کند

تهران-ایرنا- نخست وزیر دانمارک هشدار داد: اروپا باید هزینه‌های رفاهی و مالیاتی را کاهش دهد …