یک هزار و ۴۰۰ طرح محرومیت زدایی در استان مرکزی اجرا شد

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» عصر یکشنبه در حاشیه افتتاح پروژه‌های محرومیت زدایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با نگاه ویژه مسئولان ارشد استان مرکزی، قرارگاهی با محوریت محرومیت زدایی و با دبیری بسیج سازندگی سپاه پاسداران تشکیل شده که گامی موثر در راستای توسعه و پیشرفت استان محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: طرح‌ها در هر منطقه متناسب با شرایط و موقعیت جغرافیایی تعریف می‌شود تا مردم از دستاوردهای انقلاب بهره‌مند شوند و احداث مسکن به خصوص پس از سیل سال‌های گذشته به عنوان یکی از اولویت‌های نخست استان مرکزی مطرح شد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی عنوان کرد: سهم سپاه پاسداران در احداث مسکن، ۹۰۰ واحد بود که در دستور کار قرار دارد.

سردار کریمی ادامه داد: با توجه به خشکسالی سال‌های اخیر پروژه‌های آبرسانی، لایه رویی قنات و طرح‌های کشاورزی از ۲ سال گذشته به طور جدی در اولویت قرار گرفته که در همین راستا ۵۰ کیلومتر لایه رویی قنات انجام شده است.

وی بیان کرد: در ۲ سال گذشته تلاش کردیم پایگاه‌های بسیج به مساجد بازگردند و مساجد کارآمد و در تراز انقلاب ایجاد شود زیرا که این مکان مقدس به منزله دولت کوچک بوده و باید به گونه‌ای اداره شود که تمام بخش‌ها و فعالیت‌ها در شأن انقلاب باشد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با تاکید بر تشکیل محله‌های اسلامی تصریح کرد: در ۴۰ سال نخست پس از پیروزی انقلاب، سطح استراتژیک انقلاب حفظ شد و امروز برای گام دوم انقلاب با جهاد انتظامی، امنیتی، اطلاعاتی، جهاد سازندگی، صنعتی باید به سطح ایدئولوژیک برسیم تا دستاوردهای انقلاب ماندگار باشد.

 سردار کریمی، ایجاد دولت، جامعه و تمدن اسلامی را هدف گام دوم انقلاب اسلامی عنوان کرد که مسجد نقش کلیدی در تحقق این هدف دارد.

گفتنی‌ است به مناسبت ایام الله دهه فجر چند طرح محرومیت زدایی شامل افتتاح مسکن محرومان و لایه روبی قنوات در روستاهای شهرستان ساوه به بهره‌برداری رسید و یک هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی نیز در بین نیازمندان توزیع شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

عزاداری روز عاشورا در مسکو و مناطق مسلمان‌نشین روسیه

مناطق مختلف روسیه ، از جمله پایتخت این کشور از جمله در مسجد خاتم‌النبیاء (ص)، …