موارد فوتی کرونا در هرمزگان ۲۵ درصد افزایش یافت

دکتر فاطمه نوروزیان یکشنبه شب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در شبانه روز گذشته یک مرد ۹۰ ساله از شهرستان بندرعباس به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شاهد انتشار گسترده سویه اومیکرون در هرمزگان هستیم، افزود: در یک هفته گذشته در مقایسه با هفته قبل تر، شمار بیماران بستری ۸۰ درصد و بیماران سرپایی ۳۴۶ درصد رشد داشته است.

به گفته نوروزیان در حال حاضر ۲۹۵ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان های هرمزگان بستری هستند که از این شمار ۱۱۸ نفر در شبانه رز گذشته بستری شدند و حال ۳۸ نفر از آنها چندان مناسب نبوده و در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند و وضعیت ۱۲ نفر نیز بسیار وخیم گزارش شده و پزشکان امید چندانی به بهبودی با توجه به پیشرفت بیماری در آنها ندارند.

نوروزیان بیان داشت: متاسفانه بیشتر مبتلایان و فوتی های کرونا از کسانی هستند که واکسیناسیون انجام نداند و از همین رو تکمیل واکسیناسیون به همراه رعایت پروتکلهای بهداشتی به ویژه زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی از اهمیت بسیار بالایی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا برخوردار است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان یادآور شد: تاکنون در هرمزگان یک میلیون و ۳۹۶ هزار و ۵۲۵ دز واکسن کرونا در نوبت اول، یک میلیون و ۲۵۰ هزار و ۲۸۷ دز در نوبت دوم و ۴۶۹ هزار و ۲۶۰ دز در نوبت سوم تزریق شده است.

منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

رهایی گروگان ۱۵ ساله از چنگال آدم‌ربایان؛ باند سه نفره کلاهبرداری در هرمزگان متلاشی شد

بندرعباس – ایرنا – فرمانده انتظامی هرمزگان از رهایی یک نوجوان ۱۵ ساله از دست …