‏دانشگاه علوم پزشکی: ۲  بیمار در کاشان قربانی کرونا شدند

به گزارش ایرنا، مهدی دلاوری روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: ۶۰ بیمار جدید حاد تنفسی طی ۲۴ ساعت گذشته در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد، ۴۳ بیمار با سن ۹  تا ۹۴ سال در مرکزهای درمانی کاشان و ۱۷ نفر با سن ۴۱ تا ۸۸ سال در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.

وی شمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بخش مراقبت‌های ویژه مرکزهای درمانی منطقه کاشان را  ۳۰  نفر اعلام و اضافه کرد: ۲۶ نفر از بیماران در کاشان و چهار نفر در آران و بیدگل بستری هستند.

معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: شمار آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۴۰۸ مورد جدید به ۶۱  هزار و ۸۴۵ نفر رسید.

وی ادامه داد: اکنون ۲۸۹ بیمار حاد تنفسی مبتلا به کرونا در مرکزهای درمانی این منطقه بستری هستند که از این تعداد، ۲۱۴ بیمار در کاشان و ۷۵ نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار دارند؛ همچنین ۴۲ بیمار به طور موقت بستری شده‌اند.

دلاوری با اشاره به مراجعه ۵۸۷  نفر به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: ۶ هزار و ۷۱۸ نفر نیز شمار پذیرش بستری موقت در مرکزهای ریفرال این دانشگاه است.

به گفته وی، ۳۲۳ هزار و ۱۹۴ نفر از آغاز شیوع کرونا (اسفند ۹۸) تاکنون به مرکزهای بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل مراجعه کرده‌اند و ۱۹ هزار و ۴۵۴  بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل مرخص شده‌اند.

معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در خصوص واکسیناسیون جمعیت بالای ۱۲ سال منطقه کاشان خاطر نشان کرد: از ابتدای طرح ملی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا تاکنون ۸۴ و ۷۱ صدم درصد واجدان شرایط نوبت نخست، ۷۶ و ۵۹ صدم درصد نوبت دوم و ۲۵ و ۷۶ صدم درصد نیز واکسن نوبت سوم را دریافت کرده‌اند.

وضعیت کرونایی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در برهه کنونی قرمز است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.‌‏

منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

بارش‌ها در اصفهان چهارشنبه از سر گرفته می‌شود

اصفهان – ایرنا – کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: وقفه‌ای موقت در بارندگی‌ها …