سید ابراهیم رئیسی: ارتباط با مجلس را از زمینه‌های موثر در پیشرفت امور می‌دانم.

✅ استان‌هایی که امروز نمایندگان آنها در جلسه حضور دارند سهم قابل توجهی در دوران دفاع مقدس داشتند و به واقع دِین خود را به نظام و انقلاب ادا کرده‌اند و لذا باید همه تلاش خود را برای رفع کاستی‌ها و مشکلات مردم این استان‌ها به کار بگیریم.

? سند آمایش سرزمینی به عنوان محور برنامه‌ریزی‌های دولت و ایجاد صندوق توسعه استان‌ها از جمله اقدامات دولت در راستای اجرای عدالت است.

♦️ با توجه به حجم بالای پروژه‌های نیمه تمام در کشور، دولت درصد پیشرفت این پروژه‌ها را به عنوان اصلی‌ترین شاخص برای اولویت‌بخشی به تکمیل آنها قرار داده است.

▫️ [با اشاره به قرار گرفتن استان‌های کردستان، کرمانشاه و ایلام در خط مرزی کشور]: استانداران این استان‌ها می‌توانند با اطلاع‌ وزارت امور خارجه با استان‌های همجوار در کشور همسایه در راستای توسعه مبادلات و به ویژه فعال کردن بازارچه‌های مرزی تعامل داشته باشند. فعال کردن بازارچه‌های مرزی می‌تواند موضوع کولبری و تجارت ته لنجی و به ویژه قاچاق کالا را سامان دهد و علاوه بر آن به معیشت مرزنشینان و تامین نیازهای کشور نیز کمک کند.

‌‌

? بی‌عدالتی‌های موجود در زمینه پرداخت حقوق بسیار نگران‌کننده است و دولت در همین راستا در حال نهایی کردن لایحه‌ای است تا پرداخت حقوق به همه کسانی که از دولت حقوق دریافت می‌کنند، عادلانه شود.

‌‌

⚠️ نباید اجازه داد چانه‌زنی در نظام پرداخت حقوق جای عدالت را بگیرد چرا که چانه‌زنی حدِ یقف ندارد؛ دولت موظف است همه حقوق‌بگیران را عادلانه و به یک چشم ببیند.

‌‌

? در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ ابعاد مختلف موضوع تعیین تکلیف ادامه یا توقف پرداخت ارز ترجیحی را در نظر گرفتیم و باید در نظر داشته باشیم که هر تصمیمی درباره این موضوع باید با اجماع نسبی، اقناع افکار عمومی و از همه مهم‌تر در نظر گرفتن اقدامات جبرانی کافی اتخاذ شود.

منبع: @raisi_org

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تساوی استقلال و ملوان در نیمه نخست

تهران- ایرنا- نیمه نخست دیدار تیم‌های ملوان و استقلال در هفته هفدهم لیگ برتر باشگاه‌های …