در سال آینده دو نمونه ماهواره ناهید ۱ پرتاب خواهد شد

دو نمونه ماهواره ناهید ۱ با ماهواره بر‌های ذوالجناح و قائم پرتاب می‌شود.

مراسم بزرگداشت روز ملی فناوری فضایی با حضور عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات، و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، و دیگر مسئولان صنایع دفاعی و فضایی در موزه ملی ارتباطات برگزار شد.
14 بهمن سال 87 اولین ماهواره ایرانی به نام امید در مدار زمین قرار گرفت و به همین مناسبت از آن سال به بعد 14 بهمن به عنوان روز فناوری فضایی گرامی داشته می شود.
رئیس سازمان فضایی ایران در این مراسم گفت: ما امسال در عرصه خدمات سنجش از راه دور ۶ سامانه پایشی گرد و غبار، پهنه های آبی، آتش، عرصه منابع طبیعی، گندم، جو و برنج را به بهره برداری رساندیم و برای سال آینده هم دو سامانه پایشی سیل، چعندر قند و ذرت و کلزا راه اندازی می شود.

حسن سالاریه افزود: درباره برنامه ماهواره مخابراتی هم با بخش خصوصی برای تامین ماهواره مخابراتی و ملی در حال همکاری هستیم و ثبت اولیه موقعیت مداری جدید و حفط موقعیت مداری ۴۳ و نیم درجه شرقی از برنامه های امسال است.
رئیس سازمان فضایی ایران ادامه داد: بنا داریم ساخت نمونه کیفی ماهواره ناهید ۲ با هدف تست ترانسپوندر باند KU با قابلیت دسترسی همزمان و تقویت کننده را تقویت کنیم.
معاون وزیر ارتباطات درباره منظومه های مخابراتی گفت: منظومه های در ارتفاع پایین در دنیا تحولاتی ایجاد کرده است و ما هم با اولویت به این موضوع می پردازیم و در حال انجام طراحی ماموریت و امکان سنجی منطومه مخابراتی در باند باریک، پهن باند هستیم.

منبع: خیرگزاری صداوسیما

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

حضور ۳ هزار نفری خادمان در راهیان نور/ حق شهدا و سرزمین‌های نور را ادا کنیم

تهران- ایرنا- مسئول شبکه مرکزی خادمین ستاد مرکزی راهیان نور کشور از حضور ۳ هزار …