دستگیری نفر دوم شاخه نظامی گروهک تروریستی «تندر»

نفر دوم شاخه نظامی گروهک تروریستی «تندر» موسوم به «ماسماتوس» دستگیر شد.

این فرد یک ماه قبل از سوی سربازان گمنام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در عملیاتی بسیار پیچیده دستگیر شده است.

این گروه یکی از گروه‌های تروریستی و ضد انقلاب است که در جریان گروه‌های معاند و طرفداران رژیم پهلوی فعالیت می‌کند.
کارشناسان سابقه تاسیس این گروه را از سال ۱۳۸۳ می‌دانند.
گرایش‌های فکری این گروه، استقرار حکومت ضددینی با ایدئولوژی براندازی نظام، شاه پرستانه، حمایت از گروه‌های ضد انقلاب و توهین و جوسازی علیه مسئولان نظام است.
در واقع هدف تاسیس این گروه براندازی نظام جمهوری اسلامی از طریق اقدامات تروریستی است.
این گروه که همانند سایر گروهک‌های ضد انقلاب از سوی معاندان نظام اسلامی و کشور‌هایی همچون آمریکا و رژیم جعلی صهیونیسیتی تغذیه مالی می‌شود، از طریق رادیو و تلویزیون و همچنین فعالیت در شبکه‌های اجتماعی همچون تلگرام اهداف خود را دنبال می‌کند.
این گروه تروریستی در وهله نخست سعی دارد از همین طریق؛ دین زدایی از افکار و اندیشه بینندگان را انجام دهد.
اقداماتی همچون گسترش شبکه رسانه‌ای با استفاده از فضای ماهواره و اینترنت، استفاده از عناصر جذب شده جهت انجام اقدامات اطلاعاتی و جاسوسی، شناسایی و انجام اقدامات اطلاعاتی علیه عناصر و نیرو‌های طرفدار جهت ترور، ایجاد رعب و وحشت در کشور با انجام عملیات‌های تروریستی و به شهادت رساندن شخصیت‌های سیاسی و صاحبان اندیشه در جامعه از مهم‌ترین اهداف این گروه تروریستی است.
این گروه تروریستی تاکنون اقدامات بسیاری را علیه کشورمان انجام داده است.
اعضای این گروه تروریستی در یک مورد از اقدامات تروریستی ناموفق خود در ۲۶ اردیبهشت سال ۱۳۸۷ در حالی که مشغول ساخت بمب در هتل جهان تهران بودند، شناسایی و دستگیر شدند.
البته این گروه تروریستی نخستین اقدام موفق خود را با بمب گذاری در حسینیه سیدالشهدای شیراز در ۲۴ فروردین انجام داد که در این حادثه متاسفانه ۱۴ نفر شهید و ۲۰۰ نفر نیز مجروح شدند.
این گروه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ با هدف اقدام تخریبی در حرم امام خمینی (ره) در هنگام برگزاری مراسم عمومی دست به اقدام تروریستی زد که ناکام ماند. البته اقداماتی همچون عملیات تروریستی در مقابل کنسولگری روسیه در رشت، تلاش جهت انفجار مخازن و خطوط انتقال نفت در بندر گناوه، انفجار در مقابل منزل امام جمعه نهاوند، تلاش ناکام برای منفجر کردن سد سیوند شیراز و همچنین تلاش ناکام برای انفجار بمب‌های سیانوری در نمایشگاه کتاب تهران از جمله عملیات‌های این گروه بود.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

امدادرسانی به بیش از ۱۰ هزار نفر/ اسکان اضطراری ۴۳۰۰ نفر در ۲۵ استان

تهران – ایرنا – رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به آخرین جزئیات امدادرسانی …