واریز سود ۶۰۰ هزار تومانی به حساب مشمولان سهام عدالت

رئیس هیت مدیره اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور و دبیر فراکسیون سهام عدالت مجلس شورای اسلامی گفت: سود سهام عدالت به مبلغ ۶۰۰ هزارتومان مربوط به عملکرد سال ۹۹ شرکت‌های سرمایه پذیر به تدریج درهفته‌های جاری وحداکثرتا پایان امسال برای مشمولان سهام عدالت پرداخت می‌شود.

عسگر توکلی واسکس گفت: پیش بینی می‌شود حدود ۴۹ میلیون سهام دار عدالت درکشور امسال سود ۶۰۰ هزارتومانی سال ۹۹ خود را از شرکت‌های سرمایه پذیر دریافت کنند.

وی تصریح کرد: سود این مرحله درابتدا به دهک‌های پایین ازجمله کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی و پس از آن به سایر دهک‌هایی که سود‌های سال‌های قبل را نیز دریافت کردند، واریز خواهد شد.

توکلی افزود: طبق قانون باید تا قبل از پایان سال سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال گذشته بین سهامداران توزیع شود، و این سود باید از شرکت‌های سرمایه‌ پذیر وصول و به روش متمرکز بین سهامداران عدالت توزیع شود.

رئیس هیت مدیره اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور تاکید کرد: مشمولان سهام عدالتی که برگه‌های سهام عدالت دارند، اما تاکنون موفق به دریافت سود سهام عدالت نیز نشدند، در صورت ارائه شماره حساب و مشخص شدن وضعیت آن ها، سود سهام سال‌های قبل نیز تا پایان امسال به حساب آن‌ ها واریز خواهد شد.

تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت

توکلی همچنین به پیگیری‌های جدی مجلس شورای اسلامی برای تعییین تکلیف جاماندگان سهام عدالت نیز اشاره و اظهار کرد: متاسفانه دردولت گذشته توجهی به چگونگی فعالیت و نیز پراخت سود سهام عدالت به مشمولان نشده بود، اما با روی کارآمدن دولت سیزدهم و نگاه خاص مجلس پیگیری‌های نتیجه بخشی برای جاماندگان سهام عدالت درکشور شد.

وی افزود: به درخواست نمایندگان مجلس و همکاری خوبی که با دولت وجود دارد، رییس جمهوری، وزیر اقتصاد را مسئول پیگیری افرادی که از ثبت نام و عضویت در سهام عدالت جا مانده اند، کرد و مقرر شد تا پایان امسال افراد زیادی وضعیت عضویت جدید آن‌ ها در سهام عدالت تعیین تکلیف شود.

منبع:

خبرگزاری فارس

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

هدف‌گذاری احداث نیروگاه‌های جدید به ظرفیت ۲۲ هزار مگاوات

به گزارش ایرنا از شرکت توانیر، مصطفی رجبی مشهدی عصر جمعه درباره آخرین وضعیت صنعت …