سفر‌های استانی دولت به‌طور موقت انجام نخواهد شد

رئیس جمهور، امروز شنبه در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا با تشکر از همه افرادی که به هر صورت در حال تلاش جهت پیشگیری و درمان کرونا هستند، گفت: با توجه به افزایش دوباره همه‌گیری بیماری کرونا لازم است نسبت به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و به خصوص استفاده از ماسک، حساسیت بیشتری وجود داشته باشد.

دکتر رئیسی خاطر نشان کرد: لازم است ضرورت تزریق دز سوم واکسن کرونا برای مردم به شکل گسترده‌تری تبیین شود تا آمار واکسیناسیون دز مراقبتی نیز به آمار تزریق دز‌های اول و دوم واکسیناسیون سراسری برسد.

رییس جمهور افزود: دستگاه‌های مسئول از جمله سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیگیر تأمین منابع لازم برای تجهیز مراکز درمانی و رفع هرگونه کاستی و کمبود در زمینه تجهیزات و داروهای لازم برای درمان کرونا باشند.

وی گفت: هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌هایی مثل هلال‌احمر و بخش‌های مختلف نیروهای مسلح انجام شود تا در صورت لزوم بتوان از ظرفیت‌های این نهادها از جمله امکانات پزشکی و درمانی آنها برای مواجهه با وضعیت شرایط خاص استفاده کرد.

آیت الله رئیسی اظهار داشت: ستادهای استانی مقابله با کرونا این اختیار را دارند تا در شرایط خاص و بنا به ضرورت محلی در چارچوب برنامه های کلی ستاد ملی، نسبت به اعمال محدودیت در بخش‌ها و شهرستان‌های هر استان تصمیم بگیرند و اجرا کنند. تصمیم‌گیری درباره شاخص رنگ بندی و اعمال محدودیت و تعطیلی مراکز و اصناف در کشور باید بر اساس شرایط جدید باشد و به روزرسانی شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: تعطیلی سراسری مدارس و دانشگاه‌ها به شکل سابق و شاخص های قبلی، نباید تکرار شود، چرا که سبب زیان های فراوان، از جمله افت‌ تحصیلی بسیار بالا شده است . ستادهای استانی مقابله با کرونا فقط حسب ضرورت می‌توانند مدارس هر بخش یا شهرستان را برای مدتی که لازم است، تعطیل کنند.

 دکتر رئیسیخاطرنشان کرد: هرگونه اطلاع‌رسانی درباره همه گیری کرونا باید با هماهنگی کامل و دقیق باشد تا ضمن آگاهی‌رسانی به مردم، نگرانی بی‌جا در جامعه ایجاد نکند. امروز مردم به دولتمردان اعتماد دارند و این اعتماد به هیچ وجه نباید مخدوش شود.

همچنین، اعضا تصمیم گرفتند که شاخص‌های تعیین رنگ‌بندی شهرها و نیز محدودیت‌ها و آثار مترتب بر این رنگ‌بندی‌ها در نشست کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا به روز و سپس در نشست ستاد ملی کرونا تصویب شود.

منبع:

خبرگزاری صداوسیما

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تمدید زمان ثبت‌نام آزمون استخدامی افراد دارای معلولیت تا ۱۴ اسفند

تهران – ایرنا – معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: زمان ثبت‌نام نخستین …