رییسی: به مردم باید تسهیلات داده شود نه تضییعات

آقای رئیسی در گفت و گوی تلویزیونی امشب گفت: در رابطه با نظام بانکی جلسات مقدماتی انجام شد و در چند روز گذشته جلسه‌ای با مدیران عامل بانک‌ها داشتیم که در جهت ارائه تسهیلات به مردم تاکید ویژه کردیم.
رئیس جمهور با اشاره به لزوم سهولت در ارائه خدمات به مردم گفت: می‌گوییم به مردم باید تسهیلات داده شود نه تضییعات؛ و این به این معناست که باید خدمات به سهولت به دست مردم برسد.

وام ازدواج برای سال آینده همچنان برقرار است

آقای رئیسی با بیان اینکه حتماً وام ازدواج برقرار است و متناسب با تورم انجام خواهد شد در پاسخ به این پرسش که زمزمه‌هایی وجود دارد که شاید تسهیلات ازدواج حذف شود آیا این موضوع را تأیید می‌کنید؟ افزود: این موضوع و تشویق به ازدواج در قانون جمعیت آمده و برنامه دولت است.
رئیس جمهور با بیان اینکه توجه به ازدواج و تشویق جوانان به ازدواج فقط با صحبت و بیانِ خواسته نمی‌شود، ادامه داد: یکی از کار‌هایی که دولت باید انجام بدهد پرداخت وام ازدواج است و این موضوع یکی از تصمیمات جدی ماست، اما برخی‌ها ناباورانه این موضوع را منعکس کردند.

آقای رئیسی، ساخت مسکن را نیز از دیگر برنامه‌های اساسی دولت بیان و اضافه کرد: وعده دادیم که در مدت ۴ سال، ۴ میلیون مسکن را تولید کنیم و این نیاز کشور و قانون است.
رئیس جمهور افزود: اگر این کار را انجام ندهیم، کشور در ساخت مسکن، عقب خواهد افتاد.
آقای رئیسی درباره مدت ساخت این تعداد مسکن و اینکه آیا هر سال ۱ میلیون واحد مسکونی ساخته می‌شود؟ اضافه کرد: برخی از مسکن‌ها مانند مسکن روستایی ممکن است زودتر ساخته شود و مسکن شهری شاید زمان بیشتری به طول انجامد، اما به آنچه که در زمینه تولید ۴ میلیون واحد مسکونی وعده داده ایم صادق بوده و خواهیم بود و به طور جدی بنای عمل به آن را داریم.
رئیس جمهور افزود: ان شاء الله دولت ما می‌خواهد صادقُ الوعد باشد.

 مسکن سازی باید پیگیری شود

دکتر سید ابراهیم رئیسی در ادامه گفت و گوی تلویزیونی درباره پرسشی در زمینه افزایش اجاره بها و مشکلاتی که برای مستأجران به وجود آمده است، افزود: اساس موضوع این است که صنعت مسکن سازی در کشور به عنوان یکی از موارد اقتصادِ پیشران است و باید پیگیری شود.

او افزود: در جلسه ستاد اقتصادی قرار گذاشتیم کارگروهی از بخش‌های مختلف، مأمور شوند و سریع این مسأله را بررسی کنند تا بتوانیم برای اجاره بهاء چاره اندیشی کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید عوامل این افزایش را بررسی کنیم، گفت: مسأله اجاره بها از جمله نگرانی‌های جدی خانواده هاست و دولت در این رابطه حتماً باید مساعدت داشته باشد و کارگروهی را در این زمینه مأمور کردیم که برنامه خود را ارائه دهد و ما هم به اطلاع مردم برسانیم.

آقای رئیسی با اشاره به اینکه این تدبیر، موقت است و کار ریشه‌ای نیست گفت: اساس موضوع این است که صنعت مسکن سازی در کشور به عنوان یکی از موارد اقتصادِ پیشران است.
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مسکن سازی باید پیگیری شود افزود: مسکن سازی می‌تواند صنایع بسیاری را دنبال خود بکشاند، در شهر‌های بسیاری بانک زمین شناسایی شده است و دولت در حاشیه بسیاری از شهر‌ها زمین دارد بنابراین مشکل زمین نداریم، اما شناسایی و آماده سازی آن، مقداری زمان برده است.

آقای رئیسی گفت: اعتبارات این موضوع نیز باید تأمین شود و در حال پیگیری آن هستیم و بر روی این موضوع حساس هستم و به مردم هم وعده داده ایم بنابراین از ابتدای دولت موضوع مسکن را پیگیری کردیم و گفتیم میزان پیشرفت را به مردم اطلاع دهند.

رئیس جمهور تأکید کرد: اساس موضوع این است که مسکن سازی کنیم تا بتوانیم قیمت مسکن و اجاره بهای آن را تعدیل کنیم.

آقای رئیسی درباره این موضوع که دستگاه‌ها زمین را در اختیار نمی‌گذارند، گفت: به راحتی زمین را از آن‌ها خواهیم گرفت.

رئیس جمهور افزود: قرار نیست در دولت، هر کسی برای خودش تصمیم بگیرد؛ بسیاری از دستگاه‌ها به فروش اموال مازاد دولت تن نمی‌دهند، اما ما این کار را پیگیری می‌کنیم و بنا نیست در دولت، هر کسی برای خود تصمیم بگیرد.

آقای رئیسی تأکید کرد: اگر مشخص شود تصمیم، متقن است باید مطلق همه توجه کنند به اینکه اگر در دولت تصمیمی گرفته شود، سبقه کارشناسی داشته باشد و هم به طور جد در میدان، اجرایی شود.

منبع:

خبرگزاری صدا و سیما

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

اعلام حمایت حاج منصور ارضی از لیست ائتلاف امنا

تهران- ایرنا- حاج منصور ارضی مداح پیشکسوت اهل بیت با اعلام حمایت خود از لیست …