معاون وزیر صمت: شرکت‌های دانش بنیان مستقر در شهرک‌های صنعتی حمایت می‌شوند


به گزارش ایرنا، علی رسولیان، روز  پنجشنبه در جریان بازدید از واحدهای دانش بنیان مستقر در مرکز فناوری و خدمات کسب و کار شهرک صنایع شیمیایی شیراز افزود:  حرکت به سمت دانش بنیان کردن واحدهای تولیدی و صنعتی از راهبردهای مهم سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران است و در این زمینه امسال ۵۱ واحد صنعتی در سراسر کشور توسط این سازمان دانش بنیان شده‌اند.

او ادامه داد: علاوه بر این، به ۱۳۰ شرکت دانش بنیان در شهرکهای صنعتی کشور زمین  واگذار شده و اولویت اصلی در واگذاری زمین در سال آینده نیز این شرکت‌ها خواهند بود و از این واحدها حمایت ویژه خواهد شد.

وجود ۱۷۵ هزار متر مکعب ظرفیت پساب صنعتی در شهرکهای صنعتی کشور
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، همچنین در بازدید از تصفیه خانه شهرک صنعتی شیراز، باز چرخانی و استفاده از پساب تصفیه خانه‌های فاضلاب شهرک‌های صنعتی را از اولویت‌های مهم برشمرد و افزود: با توجه به وجود ۱۷۵ هزار متر مکعب ظرفیت پساب صنعتی در شهرک‌های صنعتی کشور، باز چرخانی آنها و استفاده در فضای سبز شهرکهای صنعتی و برخی  صنایع در دستور کار قرار گرفته است.
رسولیان ادامه داد: همچنین استفاده از پساب تصفیه خانه‌های شهری نیز در دستور کار سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران قرار دارد که تاکنون قرارداد استفاده از پساب‌ تصفیه خانه‌های شهری در شهرکها و نواحی صنعتی به میزان یک هزار و ۲۰۰ لیتر بر ثانیه توسط  این سازمان منعقد شده است‌.

بهره برداری از ۸۰۰ واحد کارگاهی در شهرکهای صنعتی کشور
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، با اشاره به بهره برداری از ۸۰۰ واحد کارگاهی در شهرکهای صنعتی کشور در سال جاری گفت: تا پایان امسال ۲۰۰ واحد کارگاهی دیگر نیز به بهره برداری خواهد رسید.

رسولیان افزود: در استان فارس نیز از ابتدای امسال تاکنون ۱۰۵ واحد کارگاهی به بهره برداری رسیده است. همچنین از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۸۵۰ واحد راکد در شهرکهای صنعتی کشور احیا شده که ۱۱۵ واحد متعلق به استان فارس است.

فعالیت ۲ هزار و ۳۷ واحد تولیدی در شهرک صنعتی شیراز
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس هم گفت: تاکنون ۲ هزار و ۳۷ واحد تولیدی در شهرک صنعتی شیراز به بهره برداری رسیده و قرار داد  راه اندازی پنج هزار و ۱۹۵ واحد دیگر نیز منعقد شده است.

احد فتوحی افزود: ظرف ۲ سال اخیر در این شهرک ۳۸ پروژه به ارزش ۸۰۰ میلیارد ریال به اتمام رسیده و هم اینک نیز پنج پروژه به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال در حال انجام است.

همچنین در جریان بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، یک دستگاه خودروی آتش نشانی به ارزش ۴۰ میلیارد ریال به شرکت خدماتی شهرک صنعتی شیراز تحویل داده شد.

شهرک صنعتی بزرگ شیراز با یک هزار و ۳۰۰ هکتار مساحت در۲۰ کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

وفایی‌پور: مریض نمی‌شدم دولت‌بیکف را می‌بردم – تابناک

هادی وفایی‌پور می‌گوید بیماری آنفلوانزا در دو هفته گذشته، باعث افت توان بدنی او و …