نیاز اعتباری از مشکلات واحدهای تولیدی خراسان جنوبی است

جواد قناعت روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی شهرک صنعتی بیرجند در جمع خبرنگاران افزود: دستورالعمل‌های دست و پاگیر صادر شده از مرکز یا استان که در مسیر تولید و صادرات واحدها موانعی ایجاد کرده از دیگر مسائل و مشکلاتی است که در این بازدیدها توسط تولیدکنندگان مطرح شد.

وی گفت: رفع مشکل واحدهای تولیدی استان در دستور کار ویژه است که به‌جد آن را دنبال می‌کنم و به همین منظور از واحدهای تولیدی استان با حضور مدیران مرتبط بازدید می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: تاکنون از چند واحد تولیدی موفق و بزرگ استان بازدید کردیم و آنجا هم مشکلاتی مطرح شد که اقداماتی را در جهت رفع مشکلات این واحدها نیز انجام دادیم یا در دستور کار است.

وی افزود: در کنار رصد واحدهای تولیدی بزرگ به سراغ واحدهای تولیدی خرد و کوچک هم رفته‌ایم که در شهرک‌های صنعتی استان با یک سوم یا یک پنجم ظرفیت کار می‌کنند و متاسفانه برخی از واحدها تعطیل هستند.

قناعت با بیان اینکه فعال‌سازی واحدهای تولیدی نیمه‌فعال و تعطیل از اولویت‌های دولت سیزدهم و مورد تاکید رییس جمهور است گفت: امروز از نزدیک مسائل و مشکلات این گونه واحدها در شهرک صنعتی بیرجند با همراهی دستگاه‌های ذیربط و بانک‌ها به‌صورت میدانی مورد بررسی قرار گرفت و به متولیان دستور پیگیری داده شد.

وی ادامه داد: بعد از بازدید هر واحد با حضور مدیران مرتبط به‌صورت میدانی تشکیل جلسه دادیم و مسائل و مشکلات مورد بررسی قرار گرفت همچنین با پیگیری نهایی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تصمیم‌گیری خواهد شد.

کارخانه تولید آرد سفید گلبرگ، واحد تولیدکننده لوله پلی اتیلن، کارخانه تولیدی عایق رطوبتی، شرکت تولیدی پولاد مشبک، واحد تولید عرقیات گیاهی و کارخانه محصولات لبنی از واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی بیرجند هستند که استاندار خراسان جنوبی امروز از آنها بازدید کرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی، جمعی از مدیران ستادی و استانی در این بازدید، استاندار خراسان جنوبی را همراهی کردند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تجارت پررونق موشکی ایلان ماسک – تابناک

به گزارش تابناک، شرکت «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) ایلان ماسک با موفقیت یک موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) را همراه …