تلاش مسوولان استقلال برای حفظ مرادمند و یزدانی/ فعلا به سربازی نمی‌روند

به گزارش ایرنا، باشگاه استقلال در روزهای اخیر با چالش خدمت سربازی دو بازیکن خود به نام‌های سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند مواجه شده بود.

بنابر تصاویری که از تاریخ اعزام این دو بازیکن در فضای مجازی منتشر شده است دو مدافع استقلال به دلیل مشمول بودن مجوز حضور در بازی های این تیم تا تاریخ اول اسفندماه را دارند، مجوزی که تنها چهار روز تا پایان آن باقی‌مانده است.

استقلالی ها به دنبال تمدید حضور این دو بازیکن در تیمشان هستند و در خصوص سیاوش یزدانی نامه‌ای به وزارت ورزش ارسال کرده‌اند تا با استفاده از سرباز قهرمان از اعزام این بازیکن به خدمت فعلا جلوگیری کنند.

با توجه به اینکه یزدانی در اردوهای اخیر تیم ملی حضور داشته و در بازی با امارات به میدان رفت آبی‌پوشان امیدواری زیادی برای حل مشکل خدمت یزدانی دارند.

مرادمند به دلیل اینکه بازیکن ملی پوش محسوب نمی‌شود به دنبال معافیت کفالت است و مدارک او به حوزه نظام وظیفه ارسال شده است، با این حال در فرصت کوتاه باقی مانده هنوز تکلیف این ۲ بازیکن مشخص نشده است.

مرادمند و یزدانی مشکلی برای حضور در بازی برابر تراکتور ندارند اما برای حضور در دیدار برابر فجر باید از نظام وظیفه مجوز دریافت کنند.

فریبرز محمودزاده مسئول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران درباره نظام وظیفه بازیکنان استقلال سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادوند عنوان کرد: طبق اعلام نظام وظیفه عمومی این دو بازیکن تا اول اسفند می توانند عضو استقلال باشند. تا این لحظه هیچ برگه مستند جدیدی اعلام نشده است.

وی ادامه داد: وقتی تاریخ اعزام مشخص می‌شود بازیکن باید سربازی برود اما قانون نیروهای مسلح می گوید اگر بازیکنی در تیمی غیر نظامی بازی می‌کند تاریخ اعزام تمدید نشود. باز هم نیروهای مسلح قانونی دارد که به صورت موقت ستاد کل نیروهای مسلح تصمیم گیرنده است اما اگر شرایط تحصیلی نباشد قطعا نیروهای مسلح محق هستند تا این تعویق را انجام ندهند. اگر نیروهای مسلح وقتی تصمیم بگیرد، باید اجرا شد.

باشگاه استقلال دراین روزهای اخیر تلاش‌های زیادی برای حل این چالش بزرگ انجام داده است، یکی از مدیران باشگاه استقلال به خبرنگار ورزشی ایرنا اظهار داشت: در این مدت از مسیر قانونی مدارک و مستندات خود را در اختیاز مسولان مربوطه قرار دادیم و به طور حتم راهکار مناسبی که بر اساس قوانین حوزه نظام وظیفه جمهوری اسلامی ایران باشد حاصل خواهد شد تا همچنان از وجود دو بازیکن با ارزش خود در ادامه لیگ برتر استفاده کنیم.

اخبار دریافتی ما حکایت از این دارد باشگاه استقلال برای یزدانی از قانون سرباز قهرمان استفاده کرده است و محمد حسین مرادمند نیز شامل قانون بازیکن همسطح بازیکن ملی شده است، بازیکن همسطح ملی نفراتی هستند که شانس دعوت به تیم ملی را دارند و این بازیکنان توسط وزارت ورزش  فدراسیون فوتبال مورد تایید قرار می‌گیرند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

کرسنت به زبان ساده! – تابناک

به گزارش تابناک، قرارداد فروش گاز ترش در دوران آقای خاتمی بسته شد. دولت احمدی …