شهردار کرمانشاه: فرهنگ ایثار و شهادت آخرین سنگر دفاعی ماست

به گزارش ایرنا، «نادر نوروزی» روز پنجشنبه در دیدار با جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگر شهرداری کرمانشاه، افزود: در انسان غریزه های وجود دارد که این غریزه ها عامل حیات انسان و انگیزه زندگی است.

وی یکی از این غریزه‌ها را حب نفس بیان کرد و گفت: این غریزه یعنی هر انسانی خود را دوست دارد و غریزه دوم، دوست داشتن دیگری که تکامل این ۲ غریزه یعنی انگیزه زندگی است.

شهردار کلان‌شهر کرمانشاه تصریح کرد: حال یک انسان برای دوست داشتن دیگری، پا روی غریزه اول خود یعنی حب نفس می‌گذارد، کاری که شهدا و ایثارگران ما انجام دادند و برای عشق به اسلام، انقلاب، نظام و مردم با فدا کردن خود، به فکر آرامش و آسایش و امنیت کنونی ما بودند.

نوروزی با بیان اینکه فداکاری این عزیزان به هیچ عنوان قابل جبران نیست، گفت: هرکاری که ما برای خانواده این عزیزان انجام دهیم ذره ای از فداکاری آنان را جبران نخواهد کرد اما تلاش خواهیم کرد که در حد توانمان حداقل آرامش زندگی آنان را فراهم کنیم.

وی با اشاره به شرایط سخت زندگی خانواده شهدا و ایثارگران بیان کرد: تحمل غم عزیز سخت است اما خانواده معظم شهدا مقاومت و ایستادگی دارند، علاوه بر این خانواده جانبازان باید با از خودگذشتگی شرایط را برای سختی های زندگی یک جانباز فراهم کنند که این نیز ایثار است.

شهردار کرمانشاه با بیان اینکه خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران وظیفه است، تأکید کرد: این خدمات تکلیف است و منت آن‌ را داریم و مجموعه شهرداری کرمانشاه رفع مشکلات خانواده معظم شهدا و ایثارگران را وظیفه خود می‌داند.

نوروزی در ادامه با بیان اینکه دعای خیر این عزیزان روشنی راه خدمت ما به مردم خواهد بود، خواستار توجه بیشتر خانواده های شهدا و ایثارگران به حیله های دشمنان شد.

وی با بیان اینکه خانواده شهدا و ایثارگران بعنوان یک الگو در جامعه باید نقش آفرینی کنند خاطرنشان کرد: مسوولیت بزرگی بردوش این عزیزان است و باید همچون گذشته با مراقبت از رفتارها، دشمن را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشت.

در پایان از پرسنل خانواده شهید و ایثارگر شهرداری کرمانشاه تجلیل شد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

کلانشهر کرمانشاه بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

میان روشنگران افکار عمومی و تهدیدکنندگان امنیت روانی جامعه تفاوت وجود دارد

تهران – ایرنا – رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: همواره باید در رسیدگی به …