۲۸۲ میلیارد تومان طرح اشتغال‌زایی در روستاهای استان همدان اجرا می‌شود

به گزارش ایرنا، «ظاهر پورمجاهد» روز پنج‌شنبه در کارگروه اشتغال استان همدان، افزود: در حوزه ایجاد اشتغال روستایی، ۱۶۰ میلیارد تومان طرح نیمه کار از قبل داریم و چندین طرح جدید نیز با اعتبار ۱۲۲ میلیارد در دست اجراست که هرچه سریع‌تر باید تعیین تکلیف شوند.

وی اظهار داشت: به دستور استاندار، جلسه کارگروه اشتغال استان همدان هفته آینده با مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوطه به صورت دقیق و بدون تعارف برگزار می‌شود و مدیران باید طرح و برنامه‌های خود و همچنین اقدامات انجام شده برای تسریع در اجرای این طرح ها را به صورت شفاف گزارش کنند. 

پورمجاهد افزود: برای پیشبرد اهداف، مدیریت دستگاه‌های اجرایی به ویژه بانک‌ها، باید جدیت و تحرک ویژه‌ای در حوزه کارشناسی امور به کار گیرند و بانک‌های استان نیز بر اساس شیوه نامه ها، باید تا ۱۵ روز آینده طرح‌های ارائه شده را تعیین تکلیف کنند. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان گفت: دستگاه‌های اجرایی استان باید بر اساس سهمیه‌ در نظر گرفته شده، ۱.۵ برابر سهمیه تعیین شده خود طرح‌ کارشناسی به بانک معرفی کنند. 

به گفته وی، در حوزه جذب اعتبارات اشتغال زایی روستایی، کمیته امداد امام خمینی(ره) با ۸۹ درصد و اداره کل بهزیستی با ۵۰ درصد بیشترین میزان اعتبارات اختصاصی را جذب کرده اند که قابل تقدیر است. 

پورمجاهد تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی استان همدان در راستای جذب اعتبارات مربوطه نیاز به تحرک بیشتری دارند و باید در این راستا هرچه سریع‌ به صورت جدی اقدام کنند. 

وی خاطرنشان کرد: طرح‌های مختلفی با بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سامانه های بانکی وجود دارند که باید هرچه سریع‌تر این اعتبارات پرداخت شود.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان افزود: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز طرح‌های مصوب خود را باید هرچه سریع‌تر به بانک‌های عامل معرفی کند.

پورمجاهد با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی استان همدان که سامانه ثبت‌ِ طرح آن‌ها دارای مشکل است باید طرح ها را به صورت دستی پیگیری کنند، گفت: هرگونه کم کاری و نقص در اجرای طرح ها، در کارنامه ارزشیابی مدیران لحاظ می‌شود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

جشن شکرگزاری برای میوه محبوب تابستانی در ایران – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه همشهری، انبه، میوه‌ای مقوی است که در مناطق …