عدالت و گسترش خدمات سلامت از اهداف اصلی دولت سیزدهم است

به گزارش ایرنا، بهرام عین‌اللهی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی طرح توسعه بیمارستان شهدای لنجان در جنوب غربی اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: به همین منظور طرح عدالت و تعالی نظام سلامت باهدف ارتقای کمی و کیفی و عادلانه شاخص‌های سلامت توسط وزارت بهداشت تدوین و مصوب شده است و هفته آینده از طریق رسانه‌ها ارائه می‌شود.

وی درباره افزایش سرانه تخت بیمارستانی در کشور اظهار داشت: یکی از برنامه‌های ما برقراری عدالت بر اساس شاخص‌های موجود است بطوریکه در هر منطقه و مکان، هر خدمات و حقی که لازم است با توجه به میزان جمعیت و وضعیت بیماری‌ها به همه مردم ارائه شود.

وزیر بهداشت همچنین با اشاره به طرح توسعه بیمارستان شهدای لنجان، گفت: این بیمارستان قدیمی است و با توجه به وضعیت موجود شهرستان لنجان و پیشرفت‌هایی که دارد نمی‌تواند آنطور که باید خدمات‌رسانی کند به همین دلیل با توجه و فعالیت مسوولان و نمایندگان مجلس، طرح توسعه این مرکز به تصویب سازمان برنامه‌وبودجه رسید و ردیف مشخصی بر اساس ماده ۲۳ برای آن اخذ شد.

وی با اشاره به مراسم کلنگ زنی امروز برای اجرای طرح توسعه بیمارستان شهدای لنجان، افزود: امید است با حمایت‌های دولت این طرح بیمارستانی با ۲۸۵ تخت که جامع خواهد بود و همه بخش‌های درمانی موردنیاز را خواهد داشت هرچه زودتر بهره‌برداری شود و به مردم منطقه که عمده آنها محروم و مستضعف هستند خدمات خوبی ارائه دهد.

طرح توسعه بیمارستان شهدای لنجان با ۲۸۵ تخت و زیربنای ۴۵ هزار مترمربع با توجه به صنعتی بودن شهرستان لنجان و نیاز جمعیتی این منطقه اجرا می‌شود.

شهرستان لنجان با حدود ۲۶۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غربی اصفهان قرار دارد و دارای سه بخش مرکزی، باغبادران و فولادشهر است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح روز پنجشنبه بمنظور افتتاح طرح‌های درمانی و بهداشتی و بازدید از چند طرح عمرانی و توسعه درمانی وارد اصفهان شد.

به گزارش ایرنا، بهرام عین‌اللهی در سفری یک‌روزه به استان اصفهان از چند طرح توسعه و در حال ساخت بهداشتی و درمانی در شهرستان‌های اصفهان، نجف‌آباد و خمینی‌شهر بازدید و چند طرح در بخش سلامت و درمان در شهرستان‌های نجف‌آباد و لنجان را افتتاح کرد.
استان اصفهان جمعیتی بالغ‌بر پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر دارد که در ۲۸ شهرستان ساکن هستند.

این خطه دارای ۶۹ بیمارستان با حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰ تخت مصوب و ۳۶۸ آزمایشگاه تشخیص پزشکی است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ارسال ۷۰۰ بسته موادغذایی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان

تهران – ایرنا – رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از ارسال ۷۰۰ بسته موادغذایی …