رییس صدا و سیما: باید قهرمانان ملی را معرفی کنیم

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، پیمان جبلی در دیدار عوامل و بازیگران فیلم سینمایی موقعیت مهدی در مرکز بین المللی همایش‌های صداوسیما گفت: فکر می‌کردم بیشتر از اینها باید از بازیگران درباره این سریال بشنوم اما احساس می‌کنم آن‌قدر این کار تأثیرگذار بوده که اغلب بازیگران سکوت کرده‌اند تا مخاطب خود به ارزش این کار برسد.

رییس سازمان صدا و سیما افزود: من جدیدترین فرد در میان عوامل سریال هستم و در روزهای پایانی این اثر به آن پیوستم، اما حسی که دارم مانند حس یک آشنای دیرین است که همه این لحظه‌ها را از نزدیک تجربه کرده‌ است.

جبلی با اشاره به خاطراتش از روزهای دفاع مقدس گفت: تنها کسانی که خود در آن خاکریزها حضور داشتند می‌دانند که چقدر این لحظه‌ها واقعی بودند و باطن جنگ فراتر از آن چیزی است که به نمایش درآمده است.

وی با تحسین‌آمیز خواندن بخش‌های مربوط به عملیات بدر و خیبر در این اثر، گفت: واقعیت ‌جنگ یعنی صحنه‌های ترس و بهت و مردد شدن و اینکه در لحظه نتوانی تصمیم بگیری و بهت زده از انبوه انفجار و اینکه نفهمی که اطرافت چه می‌گذرد. من اینها را به عنوان رزمنده می‌فهمم و از اینکه جوانی مانند هادی حجازی‌فر که خودش جنگ را تجربه نکرده توانسته این لحظه‌ها را بدون اشکال ترسیم کند، او را تحسین می‌کنم.

رییس رسانه ملی با اشاره به بازی روح‌الله زمانی در نقش خسرو ملازاده، بازیگر نوجوان این فیلم، افزود: نمونه شخصیت‌هایی مانند خسرو در جنگ فراوان بود و من بارها با چنین نوجوانانی در جبهه روبه رو شدم و خوشحالم که این لحظات اینگونه زیبا برای مردم به تصویر کشیده شده‌است.

جبلی تصریح کرد: شما کار بزرگی کردید چرا که نشان دادید جنگ فقط جلوه‌های ویژه، گریم، صحنه‌آرایی و … نیست بلکه انتقال حس و جوهره آن به مخاطب است که شما بعد از گذشت بیش از سی سال از آن رخداد، توانستید آن را نشان دهید و این دلیلی بر زنده بودن و ماندگاری آن مفاهیم است.

وی با اشاره به استقبال مخاطبان از این اثر گفت: از خودم پرسیدم چرا در عصر فناوری‌های نوین و ماهواره، نسل امروز از این فیلم خوشش آمده است. نسلی که دو دهه قبل را ندیده ولی این اثر را با اشتیاق دیده‌ است. جوابش این است که مردم خودشان را در این اثر دیدند. رابطه عاشقانه و محبت عمیق و بی آلایش میان زن و شوهر، زندگی‌های ساده اما پرتعهد که امروز از آن دور شده‌ایم و حالا آنچه دلتنگش هستیم را در این اثر می‌بینیم.

جبلی ادامه داد: از این داستان‌ها زیاد است اما ما غفلت کردیم و صداوسیما در پرداختن به آنها کوتاهی کرده‌است. صدها قهرمان ملی داریم که باید آنها را به مخاطب بشناسانیم و هر کدام از آنها داستان‌های زیبایی دارند که از آنها غفلت کرده‌ایم.

رئیس رسانه ملی خطاب به بازیگران این اثر گفت: این نقش امانت شماست مخاطب با شما به این نقش علاقه پیدا می‌کند و شما را با این نقش می‌شناسد. امیدوارم این امانت را به خوبی حفظ کنید و و آن را غنیمت بشمارید.

جبلی افزود: مطمئن هستم این کار برای شما برکت به همراه خواهد داشت و این را زمانی که به پشت صحنه فیلم آمدم درک کردم. همه شما با اشتیاق در این کار حضور داشتید. خوشحالم که نتیجه تلاشتان را دیدید.

وی با اشاره به سریال عاشورا گفت: فیلم سینمایی موقعیت مهدی مقدمه‌ای برای دیدن این سریال بود و مخاطبان زیادی منتظر دیدن سریال هستند. ما نیز تلاش می‌کنیم این اثر را در جدول پخش مناسبی قرار دهیم تا به درستی دیده شود.

رییس صدا و سیما: باید قهرمانان ملی را معرفی کنیم

با اتکا به شهدا جلو رفتیم

هادی حجازی‌فر کارگردان و بازیگر سریال عاشورا و فیلم سینمایی موقعیت مهدی در این دیدار که شامگاه چهارشنبه برگزار شد، ضمن قدردانی از توجه مردم به این اثر گفت: خوشحالم روح کار با طیف گسترده‌ای از مردم ارتباط برقرار کرده است.

کارگردان و بازیگر سریال عاشورا افزود: اگر به اینجا رسیده‌ایم فقط به دلیل این بود که من گروه درجه‌یکی داشتم که در اوج کرونا و با کمبودها، کنار کار ماندند؛ عوامل این اثر از بهترین‌های سینما هستند که به رغم سختی‌ها و کمبودها با ایمان و توکل در کار حضور داشتند.

حجازی‌فر تصریح کرد: سختی بخش مهمی از لذت‌ ساختن و خلق‌کردن است. از نظر من این کار عجیب بود و فقط به دلیل پشتکار گروه و همراهی جواد رمضان نژاد کار جلو رفت. ما تمام آبرو و تلاش داشته‌مان را آوردیم و با اتکا به شهدا جلو رفتیم. نتیجه‌اش را هم دیدیم و همین جا به همه دوستان خسته نباشید می‌گویم.

وی با قدردانی از پیمان جبلی تصریح کرد: دو سال تمام جنگ واقعی برای در اختیار گرفتن امکانات بودجه و قانع‌کردن و قسم‌خوردن و… اما چون خودم و گروه به آنچه می‌ساختیم باور داشتیم، ادامه دادیم. مهم نیست دیگران چه می‌گویند اما باید از جبلی تشکر کنم که به محض ورودش به سازمان راه را برای ما هموار کرد. مانند بچه حزب‌الهی‌های قدیمی انگار می‌دانست که ما چه می‌خواهیم و نیازمان چیست. همین که پول بیت‌المال را به ما سپرد و باور کرد که ما چه کاری را تولید می‌کنیم و به ما اعتماد کرد از وی تشکر می‌کنیم.

از زبان بازیگران و عوامل فیلم سینمایی «موقعیت مهدی»

در ادامه روح‌الله زمانی بازیگر نقش جانباز خسرو ملازاده گفت: از اعتماد آقای حجازی‌فر بسیار خوشحالم و اینکه در دومین کار سینمایی چنین نقش مهمی را برعهده گرفته‌ام مدیون همراهی همه عوامل صحنه هستم. مادرم وقتی شنید این کار را قبول کردم گفت بدون وضو در این کار بازی نکن و من نیز به احترام شهدا این کار را انجام دادم.

همچنین ایمان کرمیان، مسوول جلوه‌های ویژه افزود: من چندین بار برنده و نامزد سیمرغ بلورین شده‌ام، اما این اثر لذت دیگری برایم داشت. سریال عاشورا و فیلم سینمایی آن سخت و با پروداکشن بسیار عظیم بود و یک قصه جذاب داشت که خیلی دوستش داشتم. می‌دانم در زمان پخش با استقبال خوب مخاطبان روبه‌رو می‌شود. امیدوارم در سال‌های آتی فیلمسازان ما رغبت بیشتری به ساخت فیلم درباره دفاع‌مقدس نشان دهند تا نسل امروز با شهدایی چون مهدی و حمید باکری، شهیدهمت، شهیداحمد کاظمی و دیگر رزمندگان که به عشق مردم، از میهن خود دفاع می‌کردند، آشنا شوند و آنها را بشناسند.

علی نیک‌رفتار عکاس هم گفت: وقتی شنیدم سیما فیلم چنین سریالی را می‌خواهد بسازد به حجازی فر زنگ زدم و گفتم اگر برای این کار، عکاس انتخاب نکرده‌ای من هستم. خوشبختانه قبول کرد. واقعا دوست داشتم در این کار باشم چرا که هم به این دو شهید علاقه داشتم و هم می‌دانستم که حجازی‌فر کار خوبی روی آنتن می‌فرستد. از اعتماد تهیه کننده و کارگردان به من ممنون هستم.

معصومه ربانی‌نیا بازیگر فاطمه همسر حمید باکری خاطرنشان کرد: این دومین همکاری من با هادی حجازی فر بود و از این اعتماد سپاسگزارم. این فیلم می‌تواند برای نسل جوان یادآور ارزش‌هایی باشد که امروز در خانواده‌ها کمرنگ شده است. ازدواج ساده و خلوص و پاکی که در میان این دو شهید و همسرانشان بود برایم بسیار تأثیرگذار بود. مطمئن هستم مردم از دیدن این سریال لذت خواهند برد.

حمید شاه‌آبادی معاون سیما با قدردانی از حضور عوامل فیلم سینمایی موقعیت مهدی گفت: آنچه در این مدت از این گروه دریافت کردم حس قدرت و جسارت بود. در یک سال و نیم گذشته روند دشوار تولید این اثر را شاهد بودم و از اینکه گروه تولید از سختی‌ها نهراسید و کار را علاوه بر سریال در نسخه سینمایی نیز آماده کرد، خوشحالم.

وی افزود: این اثر پاسخ بسیاری از سوالات ما درباره جنگ است و دو عملیات مهم را مدنظر دارد. همین موضوع، بر تاریخ نگاری اثر و سندیت آن صحه گذاشته است.

معاون سیما با اشاره به موفقیت این اثر در جشنواره فیلم فجر گفت: رسانه ملی بعد از چندین سال وقفه دوباره به جشنواره بازگشت و اثری شاخص و ماندگار درباره دفاع مقدس ارائه کرد که سبب افتخار مردم و شهدا شد.

بخشی از زندگانی مهدی باکری در قاب سینمایی اثر موقعیت مهدی و در آینده با سریال عاشورا روایت می‌شود. اثری به کارگردانی هادی حجازی‌فر و تهیه‌کنندگی ابوالفضل صفری که دو سال پیش، تولیدش در سیما فیلم کلید خورد و نسخه سینمایی‌اش با تهیه‌کنندگی حبیب‌الله والی‌نژاد امسال راهی جشنواره فجر شد. این اثر نقطه عطفی در حضور رسانه ملی در چهلمین جشنواره فیلم فجر شد. درخشش فیلم موقعیت مهدی و کسب جوایز متعدد در بزرگترین رویداد سینمایی کشورمان؛ مهمترین دلیل برای قدردانی رئیس رسانه ملی از عوامل آن شد.  


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

آجیل فروشی‌های معتبر و قدیمی شهر مشهد کدامند؟ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، آجیل یکی از خوشمزه‌ترین تنقلاتی است که ما می‌توانیم در …