نروژ خواستار توقف حملات صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان شد

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «گوری سولبرگ» سخنگوی وزارت امور خارجه نروژ در  گفت و گو با شبکه «عربی ۲۱» اظهار کرد که کشورش نگران است تحولات جاری در محله «شیخ جراح» در قدس اشغالی به دور تازه‌ای از تنش و درگیری‌ها منجر شود.

سولبرگ افزود: نروژ از مقام های رژیم صهیونیستی خواسته تخریب و مصادره خانه‌های فلسطینیان را متوقف کنند.

سخنگوی وزارت خارجه نروژ تاکید کرد که اسلو شهرک‌های صهیونیستی واقع در سرزمین های اشغالی از جمله قدس شرقی را به موجب قوانین بین‌الملل نامشروع و غیرقانونی می‌داند و دولت نروژ از طرح‌ها و راهکارهای نهادهای جامعه مدنی برای حمایت از حقوق ساکنان فلسطینی و کمک به آنان برای جلوگیری از تخریب خانه‌هایشان، پشتیبانی می‌کند.

«آنیکن هویتفلد»، وزیر امور خارجه نروژ نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که موضع کشورش در حمایت از راه حل تشکیل دو کشور ثابت و بدون تغییر است.

وی افزود: در شرایط کنونی که تنش و درگیری‌ها رو به افزایش است، این راهکار دور از دسترس است و در سال ۲۰۲۲ باید به دنبال تعامل بهتر با این مساله باشیم. هویتفلد که کشورش ریاست دوره‌ای شورای امنیت را بر عهده دارد، در سخنانی در ژانویه گذشته خواستار توقف شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی و تخریب خانه‌های فلسطینیان شد.

وزیر امور خارجه نروژ شهرک‌های صهیونیست‌نشین را به موجب قوانین بین‌الملل غیرقانونی و مانعی بر سر راه تحقق صلح و راه حل تشکیل دو کشور دانست.

پیشتر مرکز داده‌های «وادی حلوه» در گزارشی اعلام کرده بود رژیم صهیونیستی ژانویه گذشته ۳۴ ساختمان متعلق به فلسطینی ها را در شهر قدس اشغالی تخریب کرده است. بیشتر این ساختمان‌ها در محله‌های «شیخ جراح، عیسویه، سلوان، جبل المکبر، بیت حنینا، ام طوبا، صور باهر و اردوگاه شعفاط» واقع بوده است. شهرداری قدس اشغالی به بهانه عدم دریافت مجوز ساخت، تخریب خانه ها و ساختمان های متعلق به فلسطینیان در این شهر را شدت بخشیده است. 
این در حالی است که فلسطینیان حتی در صورت درخواست مجوز ساخت هم قادر به ساخت و ساز نخواهند بود، زیرا رژیم صهیونیستی درصدد تخلیه این شهر از وجود فلسطینیان است و اجازه نمی دهد آن ها در زمین های خود نیز ساخت و ساز کنند. در پی این تخریب ها، ده ها فلسطینی آواره و بی سرپناه شدند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

عوارض ۲۵ قلم کالای وارداتی شامل گوشت و خودرو ابلاغ شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، گمرک جمهوری اسلامی ایران عوارض وارداتی ۲۵ قلم کالا از جمله …