بایدن در افزایش بودجه پنتاگون از ترامپ جلو زد/ درخواست بیش از ۷۷۰ میلیارد دلار

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از رویترز، لیود آستین، وزیر دفاع آمریکا در حال رایزنی با دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید برای افزایش و تدوین بودجه بیش از ۷۷۰ میلیارد دلاری پنتاگون در سال مالی ۲۰۲۳ است (که از اول اکتبر ۲۰۲۲ آغاز می‌شود) که به احتمال زیاد با افزایش آن در کنگره مطابق روال سال‌های قبل به بیش از ۸۰۰ میلیارد دلار می‌رسد.

بر اساس این گزارش بودجه دفاعی که دولت دونالد ترامپ برای آخرین سال مالی ریاست‌جمهوری وی در نظر گرفته بود ۷۵۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بود که با افزایش ۲۵ میلیارد دلاری در  کنگره در نهایت به ۷۷۸ میلیارد دلار در سال مالی ۲۰۲۲ رسید.  

مهم‌ترین اولویت‌های پنتاگون در بودجه سال آتی نوسازی تجهیزات نظامی شامل تانک و جت‌های رادارگریز اف ۳۵ ساخت کارخانه لاکهید مارتین و تامین بودجه برنامه تسلیحات هسته ای وزارت انرژی آمریکا همچنین فعالیت های مرتبط با دفاعی دیگر وزارتخانه ها و نهادهاست. 

همچنین تجهیزات دریایی و کشتی‌ها، توسعه توانایی‌های فضایی، هشدار موشکی و نوسازی تجهیزات سه‌گانه هسته‌ای شامل موشک‌های هسته‌ای زمنی، زیردریایی‌های مسلح به موشک هسته‌ای و هواپیماهای با بمب‌افکن هسته‌ای و موشک از دیگر اهداف بودجه ای سال آینده پنتاگون اعلام شده است. 

روند ارائه بودجه وزارت دفاع به کنگره تازه آغاز شده و انتظار می‌رود یکی از موارد مطرح در سخنرانی بایدن در جلسه سالانه کنگره این کشور موسوم به «سخنرانی در مورد وضعیت اتحاد کشور» (State of the Union Address) اول مارس (۱۰ اسفند) برای تصویب آن تلاش کند. 


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تدوین استانداردهای ۱۲۰ گانه برای تولید خودرو – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز درویش معاون تدوین و ترویج استاندارد سازمان ملی استاندارد در …