مددجویان چشم انتظار تصویب لایحه پیشنهادی دولت برای حل مشکلات اقتصادی هستند

سید مرتضی بختیاری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجلس یازدهم شورای اسلامی که به مجلس حامی محرومان نام گرفته می خواهم عنایت ویژه ای به طبقات محروم به خصوص مناطق روستایی و مناطقی که به لحاظ محرومیت دارای ضرایب ۷، ۸ و ۹ هستند را داشته باشند.

وی با تاکید براینکه هم اکنون لایحه پیشنهادی دولت در خصوص بودجه ۱۴۰۱ در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است، اظهارداشت: این لایحه پس از تصویب در کمیسیون تلفیق به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس نیز خواهد رسید و گره مشکلات اقتصادی نیازمندان، محرومان و مددجویان تحت حمایت این کمیته باز خواهد شد.

بختیاری با بیان اینکه برجستگی هایی که در مصوبات کمیسیون تلفیق به آن اشاره می شود در تبصره های ۱۴، ۱۶ و ۱۸ از دقت بسیار بالایی در بحث اشتغال، توانمندسازی، مسکن و غیره نیازمندان دیده شده است، تصریح کرد: امیدوارم با همین روحیه و رویکرد که دولت لایحه آن را به مجلس ارائه داده و مجلس در حال نهایی کردن آن در کمیسیون تلفیق است به طبقات و مناطق محروم و محرومیت زدایی و سرمایه گذاری در این مناطق سبب توسعه اقتصادی شده و هجرت معکوس از شهرها به روستاها انجام گیرد.

رییس کمیته امداد امام (ره) با تاکید بر اینکه اگر زیرساخت ها در مناطق محروم و روستایی تبیین گردد دلیلی برای مهاجرت از روستاها به شهرها وجود نخواهد داشت، گفت: از مهمترین دلایل اصلی مهاجرت از روستاها به مناطق شهری کمبود امکانات و تنگ دستی است و اگر بتوانیم سبب بهبود زندگی این قشر از جامعه با توسعه زیرساخت ها شده و اشتغال ایجاد کنیم مانع مهاجرت به شهرها شده و در نهایت شاهد توسعه و شکوفایی اقتصاد کشور هستیم.

وی اظهارداشت: در بودجه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۱ پیش بینی های بسیار خوبی در زمینه گره گشایی، محرومیت زدایی و توسعه زیر ساخت ها پیش بینی شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با قدردانی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: با شناختی که از نمایندگان حامی محرومان سراغ دارم خبرهای خوبی در رفع محرومیت زدایی و حل مشکلات اقتصادی نیازمندان در راه است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تعرفه‌های پزشکی ابلاغ شد

تهران – ایرنا- معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابلاغ و اجرایی …