رییس فدراسیون اسکواش: تیم ملی زنان در بازی‌های آسیایی حضور می‌یابد

مسعود سلیمانی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا، اظهار داشت: زنان ما مجوز حضور در بازی های آسیایی هانگزو چین را دریافت کردند اما مجوز حضور مردان در این بازی ها صادر نشد.

وی افزود: به همین دلیل به همراه داود عزیزی رییس فدراسیون تنیس نامه‌ای را برای اعزام تیم مردان اسکواش و تنیس به بازی‌های آسیایی برای وزارت ورزش و جوانان ارسال کردیم تا درخصوص این تصمیم، تجدیدنظر کنند.  

رییس فدراسیون اسکواش عنوان کرد: حضور اسکواش‌بازان در این بازی‌ها سبب افزایش انگیزه آنها خواهد شد. شاید در این بازی‌ها به مدال نرسیم اما اتفاق خوبی است و دید آنها حرفه‌ای می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین انتخابی تیم ملی را در بخش زنان را هفته آینده با حضور ۱۰ نفر اول رنکینگ کشور و چهار اسکواش بازی که به مسابقات تیمی قهرمانی آسیا مالزی اعزام شدند، برگزار خواهیم کرد.

سلیمانی یادآور شد: در بخش مردان نیز مسابقات بین‌المللی نیروی دریایی ارتش را با عنوان تیم‌های ملی الف و ب در تهران برگزار می‌کنیم و جایزه آن ۳ هزار دلاری است. نمایندگان کشورهای؛ مصر، انگلیس، هند، مالزی و پاکستان در این رویداد شرکت می‌کنند. همچنین مسابقات بین‌المللی محلی را خواهیم داشت و هر ۲ مسابقه رنکینگ جهانی دارد.

وی اضافه کرد: در این مسابقات گروه الف چهار نفری بودند که به مسابقات قهرمانی آسیا دعوت شدند اما گروه ب و ۴ نفر دیگر با عملکرد خوب و امتیاز بالا انتخاب می‌شوند. ۴ نفر گروه الف و ۴ نفر گروه ب به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و در نهایت در سال ۱۴۰۱ راهی مسابقات جهانی و آسیایی خواهند شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

روسیه درباره عواقب حملات اسرائیل به سوریه هشدار داد

به گزارش روز جمعه ایرنا از خبرگزاری روسی تاس، «ماریا زاخاروا» در یک نشست مطبوعاتی …