شعله‌ور شدن اختلافات جدید در خاندان سعودی

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری یمن (البوابه الاخباریه الیمنیه) همزمان با افزایش تلاش‌های محمد بن سلمان ولیعهد عربستان برای کسب تخت پادشاهی این کشور، اختلافات در خاندان آل سعود در حال افزایش است.

این اقدام همزمان با درز خبر تلاش برای ترور نافرجام محمد بن سلمان صورت می گیرد که در ریاض هدف سوء قصد قرار گرفت اما به صورت معجزه آسایی نجات یافت.

این منابع اعلام کردند که اختلافات میان شاهزادگان آل سعود در برهه کنونی به اوج رسیده به طوری که آنها در تلاش برای خلاص شدن از شر محمد بن سلمان هستند.

بر اساس گزارش این پایگاه یمنی، تلاش بن سلمان برای محدود کردن قدرت در خانواده ملک سلمان است و همین امر موجب نادیده گرفته شدن دیگر شاهزاده‌های عربستانی به ویژه پسرعموهایش می‌شود.

ولیعهد عربستان با زندانی کردن محمد بن نایف و احمد بن عبدالعزیز، مخالفان تاج و تخت خود را از قدرت کنار زد و میدان حکمرانی خود را به قیمت زیان رساندن به دیگر شاهزادگان آماده کرده است.

کارشناسان بر این باورند که چه بسا مخالفت شدید در دیوان پادشاهی ولیعهد، مانع از رسیدن وی به تخت پادشاهی شود.

بر اساس دیدگاه این کارشناسان، شکست بن سلمان در جنگ یمن یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که آتش اختلافات در داخل خاندان سعودی را برانگیخته است و بن سلمان به عنوان یک تهدید برای آینده این خاندان مطرح شود.

روزنامه صهیونیستی «مکور ریشون» روز سه شنبه گذشته در گزارشی اعلام کرد: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی مورد سوء قصد قرار گرفته اما جان سالم به در برد. طبق گزارش‌های مختلف، به دنبال این ترور نافرجام، محمد بن سلمان اقدام به دستگیری بندر بن سلمان برادرش به دلیل دست داشتن در این ترور نافرجام کرد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

چین و فیلیپین خط تماس اضطراری در سطح ریاست جمهوری برقرار می‌کنند

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دفاتر ریاست جمهوری چین …