بنیاد مسکن در طرح جهش تولید مسکن سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی می‌سازد

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسین روحانی‌نژاد روز چهارشنبه در مراسم افتتاح مسکن روستایی در روستای چورن بخش کجور شهرستان نوشهر که با حضور مدیرکل بنیاد مسکن مازندران و جمعی از مسؤولان استان و شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: طبق برنامه نهضت ملی مسکن قرار شد هر سال ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاهای کشور با استفاده از تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی و ۲۰۰ هزار خانه نیز در شهرهای زیر ۱۰۰هزار نفر با تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی ساخته شود.

وی افزود: در صورت تامین هر مقدار زمین از سوی وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن با توجه به ظرفیت‌های فنی و اجرایی این توان را دارد که ساخت واحدهای مسکونی را شتاب داده و حتی بیش از تعهدات خود در این طرح مسکن بسازد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به نوسازی ۵۲ درصد از واحدهای مسکونی روستایی کشور توسط این نهاد گفت: تلاش‌ بر این است که تا سال ۱۴۱۰ جشن ملی پایان نوسازی مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت را برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: یکی از فعالیت‌های مهم بنیاد مسکن در کشور ساخت مسکن محرومان است که در این زمینه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در نظر گرفته شد. دو هزار واحد از این تعداد مسکن محرومان سهم مازندران است که امروز در روستای چورن بخش کجور هزار و ششصدومین واحد تحویل داده شد.

روحانی‌نژاد با اشاره به کمک بلاعوض و تسهیلات ارائه شده به ۷۰واحد مسکن محرومان در این منطقه از سوی بنیاد مسکن گفت: خیران نیز نقش بسزایی در این نوسازی واحدهای مسکونی دارند. در این راستا انجمن خیران مسکن‌ساز که یک سازمان مردم‌نهاد وابسته به بنیاد مسکن است از سال ۱۳۸۳ تاکنون بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی ساخته و تحویل داده است.

مهدی بیژنی، رئیس بنیاد مسکن نوشهر نیز در این مراسم گفت: از دو هزار واحد مسکن محرومان که برای مازندران در نظر گرفته شد، ۵۵ واحد سهم شهرستان نوشهر است که از این تعداد ۳۵واحد به بهره‌برداری رسید و مابقی نیز با بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.
واحد مسکن محروم روستای چورن با ۶۰متر مربع زیربنا و هزینه بالغ بر ۴۵۰میلیون تومان در زمین ۲۵۰ متری اهدایی یکی از خیران ساخته و افتتاح شد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی علاوه بر حضور در روستای چورن بخش کجور، امروز صبح از پروژه‌های نهضت ملی بنیاد مسکن، طرح‌های هادی روستایی و مسکن محرومان در شهرستان‌های رامسر و تنکابن بازدید کرد. 


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تجارت پررونق موشکی ایلان ماسک – تابناک

به گزارش تابناک، شرکت «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) ایلان ماسک با موفقیت یک موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) را همراه …