۴۰۰ میلیارد تومان برای احداث کمپ تیم ملی در چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی شده است

به گزارش ایرنا، حمید کریمی روز چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیات فوتبال چهارمحال و بختیاری افزود: مراحل اجرای این کمپ حرفه‌ای از ابتدای امسال در استان آغاز شد و امید می‌رود با جذب اعتبارات مناسب، این زیرساخت مهم ورزشی هر چه زودتر آماده بهره‌برداری شود.

وی با بیان اینکه از مجموع یک هزار میلیارد تومان اعتبار پیشنهادی سفر رییس‌جمهور به استان در حوزه ورزش، ۲۰۰ میلیارد تومان نیز برای توسعه زمین‌های چمن در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: علاوه بر پیش‌بینی این اعتبارات، در چهار سال گذشته، هیات فوتبال در زمینه جذب اعتبارات بعد از هیات روستایی و عشایری در رده دوم هیات‌های ورزشی استان قرار داشت که این موضوع نشان دهنده اهتمام و تعامل همگانی برای توسعه این ورزش در استان است.

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: هیات ورزش روستایی و عشایری نیز که بنا به سیاست‌های دولت در این مدت بیشترین اعتبارات را در استان جذب کرده است به طور قطع نزدیک به ۵۰ درصد از اعتبارات خود را در راستای توسعه فوتبال در روستاها و مناطق دورافتاده هزینه کرده است و این موضوع از جمله سرمایه‌گذاری‌های ارزشمند به شمار می‌رود.

وی از زمین چمن فرادنبه به عنوان یکی دیگر از زیرساخت‌های مهم حوزه فوتبال در استان یاد کرد و یادآور شد: زمین چمن باباحیدر، شلمزار و کوهرنگ نیز به زودی تکمیل می‌شوند تا ظرفیت‌های جدیدی در بحث زیرساختی به ورزش فوتبال استان افزوده شود.

کریمی به احداث ورزشگاه ۱۵هزار نفری در شهرکرد نیز اشاره کرد و یادآور شد: عملیات خاک‌برداری این ورزشگاه در حال انجام است و مرحله نخست احداث این ورزشگاه با ظرفیت پنج هزار نفر تا سه سال آینده به پایان خواهد رسید که این فضای ورزشی می‌تواند زمینه مناسبی را برای میزبانی از مسابقات ملی در استان به ویژه فوتبال فراهم کند.

اقتصاد فوتبال در چهارمحال و بختیاری مصرفی است

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری بزرگ‌ترین ماموریت مسوولان هیات فوتبال استان را توسعه اقتصادی این ورزش در استان دانست و خاطرنشان کرد: این هیات درآمدزایی قابل قبولی دارد و گردش مالی آن نیز قوی است اما این اقتصاد یک اقتصاد مصرفی است و بر پایه دریافت شهریه و حق‌الزحمه و هزینه قرار دارد.

کریمی بر پذیرش مشکلات اقتصادی کشور و اتخاذ راهکارهای مناسب برای رفع این مشکلات تاکید کرد و افزود: شرایط اقتصادی ورزش در استان نیز چندان رضایت‌بخش نیست و باید برای جذب حامیان مالی و حرکت در مسیر کار تولیدی و استفاده بهینه از سرمایه‌های ورزشی، تیم اقتصادی در هیات‌ها تشکیل شود.

وی با بیان اینکه همه مناطق و تیم‌ها باید از اقتصاد فوتبال استان منتفع شوند، ادامه داد: به طور معمول نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فرمانداران انتظاراتی را برای بخشیده شدن شهریه‌ها و هزینه‌های ورودی تیم‌های فوتبال و فوتسال استانی در برنامه‌های مختلف مطرح می‌کنند که اگر قرار است روزی اقتصاد هیات به این سمت حرکت کند باید شرایط را برای یک اقتصاد پویا و فعال در این ورزش ایجاد شده باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه کارنامه عملکردی هیات فوتبال استان قابل‌قبول است اما انتظارات بالاتر از این حد است، یادآور شد: معضل اصلی در ورزش استان و فوتبال نبود حامی مالی است که باید به هر نوعی برای آن چاره‌اندیشی کرد.

وی یادآور شد: فوتبال به دلیل گستردگی و جذابیت‌های خاص خود، ظرفیت مناسبی برای اقدامات فرهنگی ایجاد کرده است که هیات استانی باید این مورد را بیشتر موردتوجه قرار دهد.

حفظ وضعیت مطلوب استان در داوری فوتبال با وجود رقبای جدید دشوار خواهد شد

کریمی همچنین از موعود بنیادی فر و یدالله جهانبازی به عنوان اسطوره‌های داوری فوتبال استان یاد کرد و گفت: در چهارمحال و بختیاری استعدادهای کم‌نظیر دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند جایگزین مناسبی برای برترین‌های فوتبال استان در داوری باشند.

وی با اشاره به اینکه حفظ وضعیت موجود در آینده به دلیل ورود رقبای جدید دشوار خواهد شد، یادآور شد: گرچه بخش مهمی از افتخارات به دست آمده حاصل تلاش داوران و توانایی‌های آنان است اما برای حفظ موقعیت مطلوب باید توسعه متوازن و تعادل در همه زمینه‌ها در فوتبال استان برقرار شود.

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری به راه‌یابی تیم فوتبال بانوان استان به لیگ برتر نیز اشاره و تصریح کرد: این تیم تاکنون نتایج خوبی کسب نکرده است اما بهتر بود اجازه داده شود این تیم با آزمون و خطا به پیش برود؛ ۱۰۰ میلیون تومان نیز برای کمک به تیم جذب شد اما این مبلغ جوابگو نبود.

وی همچنین حضور غزاله بنی طالبی بانوی فوتبالیست استان در ترکیب تیم ملی فوتبال زنان ایران را در قهرمان‌پروری این رشته در چهارمحال و بختیاری موثر دانست.

به گزارش ایرنا، مجمع انتخاباتی‌ هیات فوتبال چهارمحال و بختیاری روز چهارشنبه با حضور ۲۳ نفر از اعضای این مجمع در شهرکرد برگزار شد که در نتیجه آن طهمورث حیدری با کسب ۲۱ رای موافق، برای چهار سال دیگر هدایت هیات را بر عهده گرفت.

حیدری که عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال و رییس‌ امور استان‌های‌ این فدراسیون است برای سومین دوره پیاپی‌ مسند ریاست هیات فوتبال استان را به دست آورد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

زارع‌ پنجمین طلا را ضرب کرد؛ قهرمانی مقتدرانه کشتی آزاد ایران در آسیا

تهران-ایرنا- امیرحسین زارع در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی آسیا با برتری مقابل …