سازمان حفاظت محیط زیست مخالف توسعه نیست

به گزارش ایرنا، اصغر دانشیان روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل محیط زیست استان اردبیل با بیان اینکه توسعه پایدار بدون توجه به مولفه‌های محیط زیست امکان پذیر نیست، افزود: اقداماتی که منجر به تخریب محیط زیست شود توسعه نیست. 

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر گرفتن مجوز محیط زیست برای طرح و پروژه‌ها الزامی شده است، اظهار کرد: تهیه پیوست زیست محیطی برای پروژه‌ها و طرح ها در راستای اصل پیشگیری از تخریب محیط زیست ضروری است و این امر باید مورد توجه مدیران و مسئولان دستگاه‌ها و سازمان‌ها قرار گیرد.

او با اشاره به استفاده بی رویه از منابع آب زیرزمینی بیان کرد: امروز بحران کم آبی یکی از مشکلات اساسی کشور است ، به طوری که استفاده از منابع زیرزمینی در مناطقی از کشور به ۱۲۰ درصد رسیده است.

دانشیان اضافه کرد: امروز مشکل استانهای چهارمحال بختیاری، یزد و اصفهان کمبود آب است و سیاست های غلط دهه های اخیر در استفاده از منابع زیرزمینی باعث شده علاوه بر نابودی سرمایه آیندگان در تامین آب مورد نیاز مشکل داشته باشیم.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و مجلس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: اقدامات خوبی برای احیای دریاچه ارومیه انجام شده و این روند ادامه خواهد داشت.

در این آیین با اهدای لوحی از  زحمات سعید شهند تقدیر و حسن قاسم‌پور به عنوان مدیرکل محیط زیست استان اردبیل معرفی شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

جلسه شورای شهر اهواز با موضوع برکناری شهردار بار دیگر لغو شد

به گزارش ایرنا محمد علی پور موسوی، روز شنبه در یکصد و پنجاه و چهارمین …