تداوم جنگ روانی آمریکا علیه اوکراین؛ بلینکن: عقب نشینی معنادار روسیه وجود ندارد

اعلام روسیه مبنی بر بازگرداندن بخشی از نیروهایش از مرز با اوکراین به عنوان گامی مثبت در راستای کاهش تنش‌ها، خط بطلانی بر ادعاهای مطرح شده در روزها و هفته های اخیر از جانب آمریکا و متحدان غربی آن در قالب یک جنگ روانی تمام عیار علیه روسیه است.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، ادامه رفتار پرتنش، عصبی و مهیج غرب در مورد تهاجم روسیه به اوکراین را حیرت آور می داند.

آمریکا و هم پیمانانش در اروپا و ناتو در روزهای گذشته موج عظمیی از شایعات و ادعاهای بی اساس را مبنی بر اینکه روسیه قصد دارد روز ۱۵ یا ۱۶ فوریه(امروز) به اوکراین حمله کند، به راه انداخته بودند؛ موضوعی که هرگز اتفاق نیفتاد.

روسیه روز گذشته اعلام کرد که شماری از نیروهایش را همزمان با پایان یافتن رزمایش مدنظرش از مرز با اوکراین به پایگاههای خودشان بازمی‌گرداند. این موضوع از سوی برخی کشورهای مورد استقبال قرار گرفته اما واشنگتن باز هم در مسیرجنگ‌افروزی، اعتقاد دارد که احتمال حمله روسیه به اوکراین وجود دارد.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در گفت‌وگو با برنامه “صبح بخیر آمریکا”ی شبکه خبری ای بی سی گفت که آمریکا هیچ عقب نشینی معناداری از سوی نیروهای روسیه ندیده  و وضعیت بسیار نگران کننده است.

این خبر در حال تکمیل است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

هدیه خانواده امام موسی صدر به ظریف – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از جماران، صدرالدین صدر فرزند امام موسی صدر با تشریح …