برداشت بیست و هشتم از دوئل پرشورها و آبی‌پوش‌ها؛ حسرت ۳ساله و ۳روزه‌ تی‌تی‌ها

به گزارش ایرنا، جذاب‌ترین بازی هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران را تیم‌های تراکتور و استقلال در تبریز برگزار خواهند کرد. جدال حساسی که از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه روز جمعه آغاز می‌شود.

استقلال در حال حاضر با ۴۱ امتیاز صدرنشین است. شاگردان فرهاد مجیدی تنها تیم بدون باخت لیگ هستند که ۱۲ برد و پنج تساوی را به ثبت رسانده‌اند. در سوی مقابل اوضاع تیم تبریزی مساعد نیست. آنها با ۱۴ امتیاز در رده سیزدهم جای گرفته‌اند و در هفت بازی اخیر چهار باخت و سه تساوی برای تیم زوونیمیر سولدو به بار آمده است.

جدال‌های تراکتور و استقلال همیشه جذاب و پرحادثه بوده است. بازی‌هایی که اکثرا همراه با گل و حاشیه بوده و وضعیت کاملا متفاوت ۲ تیم هم نمی‌تواند آن را تحت‌الشعاع قرار دهد.

شاهد بیست و هشتمین تقابل پرشورها و آبی‌های پایتخت خواهیم بود. تراکتور بعد از لیگ اول، هفت فصل را دور از سطح اول فوتبال ایران سپری کرد و نهایتا در لیگ نهم به لیگ برتر برگشت. در دیدارهای گذشته ۱۰ برد برای استقلال، ۹ پیروزی برای تراکتور و هشت تساوی به ثبت رسیده است.

 ۳۷ گل برای استقلال و ۳۲ گل برای تراکتور رد و بدل شده که میانگین آن ۲.۴۶ بوده که آمار جالبی است. تنها سه مسابقه گل نداشته و الباقی دیدارها حداقل یک و حداکثر ۶ گل را به خود دیده است. برد چهار بر صفر در لیگ اول بهترین برد استقلال و پیروزی چهار بر یک تراکتور در لیگ چهاردهم پرگل‌ترین بردهای ۲ تیم بوده است. پرگل‌ترین بازی هم با برتری چهار بر ۲ استقلال در لیگ نوزدهم با هدایت آندره‌آ استراماچونی به دست آمد.

استقلال در پنج بازی اخیر شکستی مقابل تراکتور نداشته و به چهار برد دست پیدا کرده است. آخرین باخت استقلال در بازی برگشت لیگ هجدهم حاصل شد. جایی که تراکتور با تک گل اشکان دژاگه به برتری دست پیدا کرد و وینفرد شفر دست خالی به پایتخت برگشت. سه سال و سه روز از آن مسابقه گذشته است. دیداری که در تاریخ ۲۶ بهمن به انجام رسید.

چهار برد، ۶ تساوی و سه باخت آماری بوده که استقلال در تبریز به جای گذاشته است. ۶ برد، ۶ باخت و ۲ تساوی هم در تهران حاصل شده تا مشخص شود هر ۲ تیم در خانه‌ی دیگری عملکرد بهتری داشته است. استقلال بعد از باخت در لیگ هجدهم، ۲ بازی اخیرش با تراکتور در تبریز را به ترتیب با نتایج چهار بر ۲ و سه بر یک برده است. زدن هفت گل و دریافت سه گل نشان می‌دهد که باید در تبریز منتظر بازی پرگلی بود.

۹بهمن ۱۳۹۰: تراکتور ۰-۲ استقلال

۲۶ بهمن ۱۳۹۷: تراکتور ۱-۰ استقلال

در ۲ بازی برگزار شده ۲ تیم در بهمن‌ماه که هر ۲ هم در تبریز برگزار شده هر یک از ۲ تیم یک برد را به خود اختصاص داده اند. در بازی اول استقلال با ۲ پنالتی مجتبی جباری در دیداری پرحاشیه به برتری رسید و چند سال بعد تراکتور در لیگ هجدهم با تک گل اشکان دژاگه حریفش را مغلوب کرد.

۲۹ مهر ۱۳۹۱: تراکتور ۲-۰ استقلال

۲۹ دی ۱۳۹۹: تراکتور ۱-۳ استقلال

برداشت بیست و هشتم از دوئل پرشورها و آبی‌پوش‌ها؛ حسرت ۳ساله و ۳روزه‌ تی‌تی‌ها

همچنین شاهد سومین دوئل ۲ تیم در روز بیست و نهم هستیم. اینجا هم هر تیم یک برد دارد و جالب است که بازهم تبریز میزبان آن ۲ مسابقه بوده است. ابتدا تراکتور بود که با گل‌های فلاویو لوپز و میلاد فخرالدینی حریفش را از پیش رو برداشت. فصل گذشته یعنی لیگ بیستم هم زمانی بود که استقلال با درخشش مهاجمان خود و با هدایت محمود فکری، تبریزی‌ها را با نتیجه سه بر یک از پیش رو برداشت.

فرهاد مجیدی که در دوران بازیگری سه گل به تراکتور در لیگ برتر زده بود در دوران مربیگری نیز نمایش بدی مقابل این تیم نداشته است. ۲ برد، یک تساوی و یک باخت ماحصل کار فرهاد مقابل تراکتور بوده است. تنها باخت او در فینال جام حذفی رقم خورد که تیمش با نتیجه سه بر ۲ شکست را پذیرا شد و دستش از رسیدن به جام کوتاه ماند. ۲ برد در بازی برگشت لیگ بیست و بازی رفت لیگ بیست و یکم به دست آمده است و تساوی تنها نتیجه‌ای بود که در مسابقه برگشت لیگ نوزدهم حادث شد.

حالا زوونیمیر سولدو قرار است نخستین پیکارش با استقلال را داشته باشد. در بازی رفت فیروز کریمی حریف استقلال نشد اما سولدو امیدوار است بعد از سه برد، ۲ تساوی و سه باخت به یک پیروزی خانگی دیگر دست پیدا کند و البته آبی‌پوشان نیز به عنوان بهترین تیم لیگ برتر در دیدارهای خارج از خانه با ۶ برد و سه تساوی در پی هفتمین پیروزی هستند. علی‌الحساب برای تماشای این مسابقه به جایگاه ۲ تیم در جدول چندان توجه نداشته باشید.

برداشت بیست و هشتم از دوئل پرشورها و آبی‌پوش‌ها؛ حسرت ۳ساله و ۳روزه‌ تی‌تی‌ها


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

سرمربی سپاهان: چهره من هنگام ترک زمین مانند بازنده‌ها بود

اصفهان – ایرنا – سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: در شهرآورد اصفهان نیازمند حمایت بیشتر …