افسارگیختگی تورم، سناتورهای آمریکایی را به تقلا انداخت

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از رویترز، سناتورهای دموکرات جلسه‌ای محرمانه برای رایزنی در مورد اقدامات احتمالی و قوانین اجرایی به منظور کاهش نرخ تورم برگزار کردند. چاک شومر رهبر دموکرات‌های مجلس سنا گفت: مردم آمریکا در ماه مارس (اسفند/ فروردین) شاهد اقدامات زیادی برای حل مشکل تورم خواهند بود. 

در همین حال میچ مک کانل رهبر جمهوری‌خواهان در مجلس سنای آمریکا بعد از دیدار نیم‌ساعتی با جروم پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا اظهار داشت که این دیدار در مورد وضعیت اقتصادی و تورم بوده است. 

شومر چند بسته اقتصادی را معرفی کرده است که برخی از آنان در کنگره مطرح و به عنوان بخشی از قوانین در حال تدوین مد نظر دموکرات‌ها گنجانده شده است.  

وی گفت که این طرح‌ها مرتبط با کاهش هزینه داروهای تجویزی، مواد غذایی و  بهبود وضعیت کمبود تراشه‌های نیمه رساناست که منجر به افزایش قیمت خودرو و تعلیق مالیات بنزین شده است. 

دموکرات‌ها می‌گویند آنها خواستار تدوین راهکارها و لوایح دوحزبی بوده اند اما معلوم نیست کدام یک از پیشنهادهای مد نظر می توانسته توجه نمایندگان حزب رقیب را جلب کند. 

یورین گورودنیچنکو استاد اقتصاد دانشگاه برکلی گفت: کنگره برای کاستن از نرخ تورم در کوتاه مدت کار زیادی نمی‌تواند بکند. وی افزود: بیشتر مردم آمریکا تورم روی طیف گسترده‌ای از کالاها از نان و پوشاک گرفته تا خودرو را تجربه می‌کنند. بر اساس این گزارش در حالیکه تعداد نمایندگان جمهوری‌خواه و دموکرات در مجلس سنا مساوی است، دست یافتن به حداکثر آرا برای تصویب هر طرحی لازم و دشوار است.  

نرخ تورم آمریکا در ماه ژانویه (دی/ بهمن ۱۴۰۰) با شکست رکورد چهل‌ساله به ۷.۵ درصد رسید و به نظر می‌رسد مهم‌ترین موضوع در مبارزات انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در سال ۲۰۲۲ (۸ نوامبر ۲۰۲۲/ ۱۷ آبان ۱۴۰۱)  باشد. جمهوری خواهان در تلاش برای کسب کنترل مجلس سنا و نمایندگان هستند که اکنون به دست دموکرات‌هاست.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

گزینه اهل سنت برای حضور در کابینه پزشکیان – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرآنلاین، صبح امروز کارگروه تعیین وزارت راه و شهرسازی …