«تل‌ماسه ۲» در یک قدمی فیلمبرداری


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ایندی وایر، دنی ویلنوو، کارگردان تل ماسه گفت: بخش دوم فیلم تل ماسه عمدتا طرح ریزی شده است. این اولین بار است که من به یک دنیای سینمایی باز می‌گردم بنابراین با همان عوامل قبلی کار می کنم؛ همه می‌دانند چه باید بکنند و همگی می‌دانیم کار چطور از آب در خواهد آمد. تل ماسه ۲ چالش‌برانگیزتر از قسمت اول خواهد بود اما ما می‌دانیم که در چه راهی قدم می‌گذاریم. از طرف دیگر فیلمنامه کار هم نوشته شده و من پشتم گرم است.

ویلنوو افزود: صریح بگویم، تنها ناشناخته بزرگی که در حال حاضر برای من وجود دارد، مساله همه‌گیری کروناست.

اقتباس سینمایی رمان تل ماسه اثر فرانک هربرت برای کارگردان بلید رانر ۲۰۴۹ یک شاهکار بزرگ بود، وی با اشاره به این که در ساخت این فیلم باید تصمیم‌های جسورانه‌تری می‌گرفت، گفت: در قسمت دوم می‌خواهم انعطاف‌پذیرتر باشم و ممکن است روی برخی از جزئیات داستان دقیق‌تر شویم.

برخی از این جزئیات شامل تمرکز بیشتر روی قبیله هارکونن‌ها از جمله بارون ولادیمیر هارکونن خبیث با بازی استلان اسکارسگارد و گلوسو رابان با بازی دیوید باتیستا می‌شود.

کارگردان تل ماسه در این باره تصریح کرد: درست مثل بازی شطرنج است. در بخش دوم برخی شخصیت‌های جدید به مخاطب معرفی خواهند شد. تصمیمی که همان اوایل کار گرفتم این بود که بخش اول بیشتر روی پل آتریدیس و جامعه بن گسریت و تجربه پل از قرار گرفتن در یک فرهنگ جدید متمرکز باشد و قسمت دوم روی مسائل مربوط به هارکونن‌ها.  

وی افزود: هر فیلمی که فیلمبرداری می‌کنم را جوری می‌سازم که گویی آخرین فیلمم است. با بخش دوم تل ماسه نیز همین طور رفتار خواهم کرد.

فیلم تل ماسه در ۱۰ شاخه از جمله بهترین فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.

تل ماسه ۲ در تاریخ ۲۰ اکتبر سال ۲۰۲۳ (۲۸ مهر ۱۴۰۲) روی پرده سینماها می‌رود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

بودجه بندی؛ ابزار موفقیت کسب و کارها از دیدگاه یک شرکت حسابداری – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، اداره یک کسب و کار موفق به چیزی بیش از …