نمایش آثار برندگان جایزه طراحی جهان در تهران


به گزارش خبرنگار تجسمی ایرنا، این اتفاق که اولین بار است در حوزه هنرهای تجسمی ایران اتفاق می‌افتد در پی همکاری این جایزه معتبر جهانی با دوسالانه بسته‌ها که در تهران برگزار می‌شود، رقم می‌خورد.

در همین رابطه کیانوش آتشی، مدیر استراتژی و روابط بین‌الملل دوسالانه بسته‌ها، هدف‌ از همکاری با این جایزه بین‌المللی را این‌طور توضیح داد: یکی از اهداف اصلی ما از همکاری با A’ Design Award و ارائه پیشنهاد به آن‌ها برای همکاری مشترک و حضور در تهران، در گام اول نشان دادن کیفیت کار طراحان و محصولات ایرانی به برگزارکنندگان این جایزه معتبر جهانی بود. در گام دوم نیز تلاش ما این است که برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی این اطمینان را حاصل کنیم که تولید محصول در داخل در صنعت بسته‌بندی چیزی از نمونه‌های جهانی‌اش کم ندارد.

آتشی افزود: بر همین اساس و در اولین گام از برنامه‌های مشترک ما با جایزه جهانی ای دیزاین، آثار برگزیده‌ این جایزه که شامل نمونه کارهای تعدادی از مهم‌ترین طراحان و دیزاینرهای جهان است در بخش جنبی نمایشگاه دوسالانه بسته‌ها که از تاریخ ۲۹ بهمن تا ۸ اسفند ۱۴۰۰ در فرهنگسرای‌ نیاوران تهران برگزار می‌شود، به نمایش گذاشته خواهد شد.

این عضو هیات اجرایی دوسالانه بسته‌ها در ادامه درباره این رویداد گفت: ما در دوسالانه بسته‌ها به عنوان یک جایزه پایدار و کاملا مستقل ایرانی که امسال چهارمین دوره‌ برگزاری‌اش را تجربه می‌کند، تصمیم گرفتیم گام‌هایی فراتر از مرزهای داخلی برداریم و فراخوان خود را به صورت بین‌المللی منتشر کنیم. دریافت بیش از ۵۰۰ اثر از دیزاینرها و استودیوهای دیزاین ۱۷ کشور دنیا و حضور چهره‌های معتبر جهانی برای داوری در دوسالانه بسته‌ها نشان می‌دهد پتانسیل‌های ایران در این حوزه در جهان چشمگیر است. علاوه بر این هم‌زمان تصمیم گرفتیم بهترین و مهمترین جایزه جهانی عرصه خودمان یعنی A’ Design Award را نیز برای همکاری به ایران دعوت کنیم که پیشنهاد دوسالانه بسته‌ها با استقبال و همراهی مدیران جایزه جهانی ای دیزاین همراه شد.

آتشی در رابطه با اهمیت و جایگاه جایزه ای دیزاین در دنیا بیان کرد: ای‌دیزاین یکی از پیشروهای این عرصه به شما می‌رود که در عرصه‌های طراحی و تبلیغات جوایز متعددی تعریف کرده است. آنها به عنوان یک جایزه معتبر، جا افتاده و با اعتبار جهانی حالا می‌توانند جریان‌های موجود در هر عرصه را تعیین کنند و تغییر دهند، چرا که به ابزار تغییر یا ساخت ذائقه مخاطب مجهز هستند. در مجموع می‌توان گفت که جوایز جهانی معتبر به این خاطر مهم هستند چون در صنعت، ذائقه و شکل طراحی کالا و خدمات موثر هستند و به آنها شکل می‌دهند.

مدیر استراتژی و روابط بین‌الملل دوسالانه بسته‌ها درباره شاخه‌های فعالیت ای‌دیزاین و ارتباط آن با جامعه ایرانی تصریح کرد: ای‌دیزاین در دنیا در بخش‌های مختلفی مانند جایزه بهترین طراحی بسته‌بندی، جایزه بهترین طراحی معماری، جایزه بهترین طراحی صنعتی،‌ جایزه بهترین طراحی محصول، جایزه بهترین طراحی مد و… برگزار می‌شود و در همه حوزه‌ها نیز بسیار تعیین کننده است، ولی در ایران بیشتر از همه با جایزه بخش معماری‌ و طراحی صنعتی، آن را می‌شناسند.

نمایشگاه آثار A’ Design Award به عنوان بخش جنبی چهارمین نمایشگاه دوسالانه‌ بسته‌ها از تاریخ ۲۹ بهمن تا ۸ اسفند ۱۴۰۰ در فضای نگارخانه‌ فرهنگسرای‌ نیاوران تهران و برای بازدید عموم دایر می‌شود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

اولین واکنش سردار نقدی به پیروزی پزشکیان در انتخابات – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سردار محمدرضا نقدی، در یادواره شهیدان علی انصاری، …