جریمه ۲۰۰ میلیون ریالی بازیکن استقلال در پرونده شکایت هوادار

به گزارش ایرنا، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص شکایت باشگاه هوادار تهران علیه باشگاه استقلال تهران مبنی بر بهره بردن از ۱۲ بازیکن به جای ۱۱ بازیکن در زمان به ثمر رسیدن گل دوم تیم استقلال در بازی مورخ ۱۵ بهمن ماه با این توضیح که «امیرحسین حسین‌زاده» که با «آرمان رمضانی» تعویض شده در زمان به ثمر رسیدن گل استقلال توسط «امیرارسلان مطهری» همچنان در زمین مسابقه حضور داشته است. با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده و همچنین مشاهده فیلم بازی که بیانگر ورود مجدد بازیکن تعویضی پس از خروج از زمین مسابقه در لحظه به ثمر رسیدن گل به زمین، بدون اجازه داور است، در نتیجه مستند به بند «و» ماده ۵۲ مقررات انضباطی مصوب ۱۳۹۷ که ورود بازیکن به زمین مسابقه با ورود مجدد بعد از خروج بدون اجازه داور را مصداقی از تخلفات جزیی و بازیکن را نیز مستحق دریافت کارت زرد عنوان نموده و نظر به اطلاق این مقرره، بر همین اساس تخلف بازیکن «امیرحسین حسین‌زاده» مبنی بر ورود مجدد بعد از خروج از زمین مسابقه بدون اجازه داور را محرز و مسلم تشخیص و مستند به مواد ۵۱، ۵۲ و ۱۱۷ مقررات انضباطی متخلف به پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد. رأی صادره قطعی و قابل اجرا است.

در خصوص دیگر شکایت باشگاه هوادار از داور مسابقه مبنی بر ارتکاب اشتباهاتی در امر داوری با توجه به محتویات پرونده و نظر به اینکه موضوع شکایت از مصادیق بند ۲ ماده ۱۵ مقررات انضباطی تشخیص داده نمی‌شود در نتیجه اتخاذ تصمیم راجع به موضوعات اعلامی در صلاحیت کمیته داوران فدراسیون بوده و بدل پرونده در این خصوص به آن کمیته ارسال می‌شود.

*دیدار تیم‌های عقاب تهران و فولاد نوین اهواز از سری رقابت‌های لیگ دسته دوم برگزار شد که تیم فولاد نوین اهواز به دلیل داشتن ۶ بازیکن اخطاری به مبلغ ۶۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

علی عادلی، بازیکن تیم فولاد نوین اهواز نیز به دلیل بدرفتاری در قبال بازیکن تیم حریف به یک جلسه از همراهی تیم خود و پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

* دیدار تیم‌های شاهین بندر عامری و اترک بجنورد برگزار و از سوی فرشید عبدل‌زاده، بازیکن تیم اترک بجنورد تخلفاتی مبنی بر بدرفتاری در قبال مقام رسمی مسابقه (حمله‌ور شدن به داور) رخ داد. وی به ۲ جلسه از همراهی تیم خود محروم است و باید ۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

فرش‌آرای مشهد فصل جدید را با شکست مقابل گیتی پسند آغاز کرد

به گزارش ایرنا، تیم فوتسال فرش‌آرا در هفته نخست مسابقات لیگ برتر عصر جمعه در …