اعتصاب غذای ۱۰۰ زندانی در سودان

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «اتحادیه مشاغل سودان» امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که «تعداد افراد بازداشت شده خودسرانه در این کشور بدون اتهامات کیفری یا ادعای حقوقی به بیش از ۱۰۰ نفر رسیده است » که همگی دست به اعتصاب غذا زده اند.

در این بیانیه آمده است: «سن بازداشت‌شدگان به طور کلی بین ۱۶ تا ۶۰ سال است و سالمندان از بیماری‌های مزمن مانند فشار، دیابت، نقرس، روماتیسم، رنج می‌برند».

اتحادیه مشاغل سودان افزود: «مقامات امنیتی بر اساس دستورات فوق‌العاده اعلام شده، از ۲۵ اکتبر هر ۲۱ روز یک بار بازداشت زندانیان را تمدید می‌کنند، به این معنی که زندانیان همچنان بدون توجیه قانونی در زندان به سر می برند و همچنان از تماس تلفنی با خانواده‌های آنها جلوگیری می‌شود».

سودان پس از کودتای نظامیان در روز ۲۵ اکتبر ۲۰۲۱، دستخوش خشونت و درگیری بین نظامیان و معترضان به این کودتا شده است. با وجود اینکه نظامیان وعده داده اند که قدرت را به غیرنظامیان واگذار خواهند کرد اما مخالفان حاکمیت نظامیان در این کشور، خواهان کناره گیری ارتشیان از قدرت و روی کار آمدن یک دولت قانونی و دمکراتیک در سودان هستند.

سازمان ملل نیز با ابراز نگرانی از افزایش خشونت ها در سودان، نسبت به وقوع یک فاجعه انسانی و بروز قحطی در این کشور هشدار داده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

عوارض ۲۵ قلم کالای وارداتی شامل گوشت و خودرو ابلاغ شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، گمرک جمهوری اسلامی ایران عوارض وارداتی ۲۵ قلم کالا از جمله …