سجادی: منابع خوبی در راه است/ مشکلی به نام بیمه ورزشکاران نداریم

سیدحمید سجادی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا درباره تخصیص باقیمانده اعتبارات امسال به فدراسیون‌های ورزشی اظهار داشت: برخی از فدراسیون‌ها بین ۶۵ تا ۷۵ درصد اعتبارات امسال خود را دریافت کردند و به ۲ فدراسیون هم بیشتر تخصیص داده شده است. حال با حمایت‌های رییس سازمان برنامه و بودجه بخشی دیگر از بودجه امسال ورزش طی چند روز آینده به وزارت ورزش اختصاص داده می‌شود تا به حساب فدراسیون‌ها واریز کنیم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه می‌دهد: تا پایان سال هم از محل اعتبارات باقیمانده، فدراسیون‌ها تقویت می‌شوند و در مجموع منابع خوبی در راه است. فدراسیون‌ها نیاز به حمایت دارند و از رییس جمهور، معاون اول رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه تشکر می‌کنم که با توجه به در پیش بودن بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو و نیاز به منابع مالی برای حضور موفق ایران در این بازی‌ها حمایت‌های خود را آغاز کردند.

از حالا برای ۶ ماه آینده باید مدال‌آور قهرمان داشته باشیم

رییس ستادعالی بازی‌های المپیکی و پارالمپیکی، آسیایی و پاراآسیایی می‌گوید: اکنون باید برای ورزش هزینه کنیم زیرا تا آغاز بازی‌های آسیایی ۶ ماه فرصت داریم و از حالا برای ۶ ماه آینده باید قهرمان مدال‌آور داشته باشیم. کسی قرار نیست ۲ ماه مانده به بازی‌های آسیایی مدال‌آور شود بلکه در حال حاضر باید مدال‌آور باشد.

وی اضافه کرد: مدال‌آوری که از حالا تا ۶ ماه دیگر می‌خواهد دورخیز  و افتخارآفرینی کند، اکنون نیاز به حمایت، اردو، سفرهای خارجی و  حضور در رقابت‌ها دارد و تعطیلی در کارش نیست. این ۶ ماه باید بهترین شرایط باشد و بر این اساس نیاز به تامین منابع مالی داریم.  

بخشی از استخدام المپیکی‌ها و پارالمپیکی‌ها برطرف شد

وزیر ورزش در بخش دیگری از این گفت و گو درباره دیدار با پیشکسوتان ورزش ایران اظهار داشت: از بدو ورود به وزارت ورزش و جوانان تاکنون در چند نوبت با پیشکسوتان به صورت جمعی و پراکنده دیدار و گفت‌وگو داشتم که صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان برنامه‌ریزی کرده است. معتقدم که پیشکسوتان برکت و چشم و چراغ  ورزش هستند و هم برای شخصت آنها، تجربه‌ها و زحماتی که برای اهتزار پرچم ایران در عرصه‌های جهانی و آسیایی متحمل شدند و عمر خود را صرف ورزش کردند، احترام قائل هستم و رسالت ما این است که در خدمت این عزیزان باشیم.

سجادی درباره بیمه ورزشکاران هم گفت: بخشی از بیمه ورزشکاران برطرف شده و مابقی در حال رسیدگی است و با ارایه گزارش از صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان اطلاع‌رسانی می‌کنیم. اکنون مشکلی به نام بیمه ورزشکاران نداریم و این صندوق در حال برطرف‌کردن آن است. البته یکسری مسایل درباره استخدام ورزشکاران داشتیم که با دستور رییس جمهور و معاون اول، استخدام المپیکی‌ها و پارالمپیکی‌ها برطرف شده است. اگر موردی باقی مانده باشد و مراجعه می‌کنند، ساختاری برای آن تعریف شده است و بعضی از نهادهای مختلف دولتی قهرمانان را جذب می‌کنند و هر نهادی جذب نکنند ما در وزارت ورزش پیگیر آن هستیم.

وزیر ورزش و جوانان در پایان این گفت و گو درباره مهمترین برنامه وزرات ورزش در ماه پایانی سال توضیح داد: با صندوق حمایت از قهرمان و پیشکسوتان ورزشی ‌برنامه‌ریزی کردیم که شامل رسیدگی به بیمه‌ها، استخدام‌ها و حقوق‌های معوقه، حمایت‌ها، برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری و تعاونی مسکن آنها و دیگر موارد است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

افزایش ۱۵۰ میلیون تومانی قیمت پژو پارس درب کارخانه/ دلار در مرکز مبادله ثابت مانده است/ جا برای خودرو‌های وارداتی در بنادر نداریم/ واکنش رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس به واگذاری پرسپولیس به بانک‌ها – تابناک

پیمانه اقتصادی تابناک هر روز بسته‌ای خبری از آخرین اخبار و تحولات مهم اقتصادی ایران و …