نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد ۱۰.۹ درصد است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان در زمینه نرخ بیکاری در بین استان های کشور رتبه هجدهم را دارد.

آیت اله ارمغانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: دغدغه فعلی ما در استان و دولت سیزدهم اشتغال است.
وی با اشاره به طرح زیست بوم اشتغال کشور و فعال سازی شورای عالی اشتغال گفت: قرارگاه اشتغال در کشور تشکیل شده است که جهاد دانشگاهی نیز عضو این قرارگاه است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بیان کرد: در طرح زیست بوم اشتغال کشور دستگاه های اجرایی ایجاد اشتغال می کنند و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی هماهنگ کننده است تا هدر روی منابع و اعتبارات صورت نگیرد این طرح در قالب استانی، منطقه ای و ملی اجرا می شود
ارمغانی با بیان اینکه نرخ بیکاری کهگیلویه و بویراحمد ۱۰.۹ درصد است، افزود: این استان در زمینه نرخ بیکاری در بین استان های کشور رتبه هجدهم را دارد.
وی گفت: برنامه و اولویت ما حمایت از طرح های و واحدهای تولیدی غیرفعال، نیمه فعال و با فعالیت زیر ظرفیت است و دنبال هستیم که اعتبارات و حمایت ها به سمت این طرح ها و واحدها سوق داده شوند تا بتوانیم استفاده بهتر کنیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری جشنواره ایده های اشتغال زا و کارآفرینی در استان گفت: این جشنواره بهمن ماه ۱۴۰۰ در جهت استفاده از ایده ها و طرح‌های اشتغالزا در استان برگزار می شود.
ارمغانی با بیان اینکه ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی را در سطح استان در دستور کار داریم، ادامه داد: ۱۰ میلیارد تومان اعتبارات مشاغل خانگی استان در سال ۹۷، ۶ میلیارد تومان در سال ۹۸ و چهار میلیارد تومان در سال ۹۹ بوده است که این اعتبارات استان امسال افزایش چشمگیری داشته است.
وی گفت: در زمینه‌های مختلف از جمله آموزشی و پژوهشی می‌توانیم با جهاد دانشگاهی همکاری تعامل بیش از پیش داشته باشیم.

منبع:

باشگاه خبرنگاران

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

پایان مهلت انصراف داوطلبان/ ۶۳ نامزد در صحنه رقابت ماندند+فیلم

یاسوج- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پایان مهلت انصراف نامزدهای …