راه‌اندازی پویش حمایت از فلسطین در کویت

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع رسانی فلسطین،یوسف الکندری مسئول دفتر اجرایی این انجمن اظهار داشت که هدف از این پویش ، بسیج توانمندی‌ها و استعدادها و مهارت‌های جوانان برای اجرای برنامه‌هایی جهت حمایت از مقاومت و پایداری ملت فلسطین و مقابله با تجاوزات دشمن اشغالگر صهیونیستی است.

الکندری تصریح کرد که در مرحله دوم، قرار است یک گردهمایی بزرگ از طریق برنامه زوم به منظور ارائه زمینه‌های حمایت از ملت فلسطین برای داوطلبان برگزار شود.

وی با اشاره به اظهارات ایهود باراک نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی که گفته بود ملت‌های عربی بزرگ‌ترین مانع پیش روی ما هستند، تاکید کرد که این کمپین با شعار “یک مانع باش” راه‌اندازی شده است.

الکندری اظهار داشت که ما در واکنش به اظهارات باراک از تمامی جوانان عرب می‌خواهیم که هر یک به نوبه خود مانعی پیش روی رژیم اشغالگر قدس باشند.

کویت بر خلاف برخی حکام سازشکار عرب سیاست مخالفت با عادی‌سازی روابط با اسرائیل اتخاذ کرده است. مقامات این کشور همیشه حمایت خود از آرمان‌های فلسطین و رد عادی‌سازی روابط با اسرائیل را بیان کرده‌اند.

در همین چارچوب وزارت اطلاع رسانی کویت 18 بهمن ماه به طور رسمی از پخش فیلم Death on the Nile ( مرگ روی نیل) به سبب اینکه نقش اصلی آن را یک نظامی زن سابق ارتش رژیم صهیونیستی بازی کرده است، جلوگیری کرد.

اوایل بهمن ماه هم تنیسور نوجوان کویتی با حاضر نشدن مقابل تنیسور رژیم اشغالگر قدس تحسین بسیار از فعالان اجتماعی را برانگیخت.

«محمد العوضی» تنیسور نوجوان کویتی در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی حرفه‌ای بین‌المللی زیر ۱۴ سال که به میزبانی دبی برگزار می‌شود، از حضور در مسابقه با بازیکن رژیم اشغالگر قدس انصراف داد.  

این اقدام باعث شد تا فعالان شبکه‌های اجتماعی از العوضی و اقدام او تشکر و تمجید کنند. یوسف السناد یکی از اعضای انجمن علمای خلیج فارس در توئیتی نوشت: قهرمان کویتی و خلیج فارس در همبستگی با مردم فلسطین و نفی تروریسم صهیونیستی عقب‌نشینی خود را اعلام کرده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

عربستان: ارتباطی با حمله به الحدیده نداریم

به گزارش ایرنا از الجزیره، سرتیپ ترکی المالکی گفت: عربستان سعودی هیچ ارتباطی و مشارکتی …