پرداخت تسهیلات کشاورزی در خراسان جنوبی ۴۲ درصد افزایش یافت

حسین مودی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت ۸۳۲ فقره تسهیلات از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به مبلغ ۸۷۲ میلیارد ریال پرداخت شد.

وی گفت: این میزان دارای رشد ۵۶ درصدی در تعداد و رشد ۸۴ درصدی در مبلغ پرداختی نسبت به مدت مشابه سال قبل است که این استان از نظر تعداد قرارداد منعقده از این محل رتبه اول کشور را داراست.

مدیر ستادی بانک کشاورزی خراسان جنوبی از رشد چشمگیر پرداخت تسهیلات به عشایر کوچنده خبر داد و افزود: در پرداخت تسهیلات به عشایر کوچنده شاهد رشد ۱۷۷ درصدی در تعداد و رشد ۱۶۲ درصدی در مبلغ این تسهیلات نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری ۵۰۷ میلیارد ریال تسهیلات به هزار و ۳۹۸ نفر از عشایر خراسان جنوبی پرداخت شده است.

مودی گفت: نقش بانک کشاورزی در پرداخت تسهیلات توسعه مکانیزاسیون، قرض‌الحسنه ازدواج و قرض‌الحسنه اشتغالزایی بی‌بدیل بوده و نگاه این بانک در راستای اشتغالزایی و ازدواج، نگاهی ویژه و حمایتی است به‌گونه‌ای که در ۱۰ ماه امسال مبلغ ۳۵۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به ۸۱۲ نفر از متقاضیان پرداخت شد و در این زمینه نیز رشد ۵۶ درصدی را شاهد هستیم.

وی افزود: بانک کشاورزی در راستای مساعدت به تولیدکنندگان خسارت‌دیده از عوامل قهری، بدهی هشت هزار و ۱۴۴ نفر را به مبلغ هزار و ۲۵۱ میلیارد ریال امهال کرده و سود جرائم به مبلغ ۴۵۷ ملیارد ریال از محل بند «خ» ماده ۳۳ را بخشیده است.

مدیر ستادی بانک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: همچنین از محل بند «ز» تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ تعداد ۲ هزار و چهار نفر به مبلغ ۸۶۴ ملیارد ریال و از محل خط‌مشی سالیانه بانک چهار هزار و ۸۲۷ نفر به مبلغ هزار و ۹۰۹ میلیارد ریال مشمول بخشودگی و تمدید شده‌اند.

وی اظهار داشت: صندوق بیمه کشاورزی استان نیز از ابتدای سال زراعی جاری (مهر ۱۴۰۰) تا پایان دی ماه، تعداد ۲۹۸ هزار راس انواع دام، بیش از ۱۴ هزار هکتار اراضی باغی، ۱۲ هزار هکتار اراضی زراعی استان و حدود ۱۴ میلیون قطعه طیور را بیمه کرده است.

مودی افزود: همچنین در سال زراعی گذشته (سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹) ۷۱۸ میلیارد ریال غرامت برآورد شد که تاکنون ۵۶۳ میلیارد ریال آن به بیمه‌گذاران خسارت‌دیده پرداخت شده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

زندگی در اصفهان جاری است

زندگی روزمره مردم اصفهان در جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ منبع