لژیونر کبدی: دستمزد فدراسیون پول یک جفت جوراب هم نمی‌شود

فاضل اتراچالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا، اظهار داشت: لیگ ستارگان جهان در کشور هند با حضور ۱۲ تیم به صورت رفت و برگشت از اول دی ماه آغاز شد و هشتم اسفند فینال این رقابت‌ها برگزار می‌شود. 

وی افزود: هند یک هتل را برای حضور ورزشکاران و عوامل ۱۲ تیم‌ در نظر گرفته و در محوطه هتل سالن مجهزی ساخته‌اند و مسابقات هم بدون تماشاگر برگزار می‌شود.

لژیونر کبدی کشورمان اضافه کرد: نه بازیکنی از هتل بیرون می‌رود و نه فردی وارد هتل می‌شود. هر کسی که بخواهد وارد هتل شود باید بمدت یک هفته در قرنطینه باشد. شرایط برگزاری لیگ ستارگان جهان در هند عالی است و بهترین امکانات برای برپایی یک رقابت مهیا است.

وی همچنین گفت: فدراسیون مالیات‌ها را نسبت به سوابق لژیونرها کاهش و افزایش داده است. ورزشکاری که در قالب تیم ملی، مدالی کسب نکرده باید ۱۵ درصد مالیات بپردازد و ورزشکاری مانند من که سالهاست، عضو تیم ملی هستیم، ۱۰ تا ۱۲ درصد به فدراسیون مالیات می‌دهیم.

اتراچالی عنوان کرد: «عباس اورسجی» دوباره برای ریاست فدراسیون کبدی نامزد شده بود و توانست برای دومین مرتبه سکاندار فدراسیون شود. او در چهار سال گذشته خوب کار کرده و تیم‌های ملی زنان و مردان کشورمان قهرمان بازی‌های آسیایی شدند.

وی یادآور شد: یکی از توقعات ما این است که حقوق ملی‌پوشان در اردوها را افزایش دهند. ۱۲ سال پیش حق اردوها ۸ هزار تومان بود و اکنون چند درصدی به آن اضافه شده است. که حتی پول یک جفت جوراب هم نمی‌شود و این شرایط به هیچ عنوان خوب نیست.

عضو تیم ملی کبدی ادامه داد: با وجود همه مشکلات، لژیونرها به دلیل حضور در لیگ سایر کشورها مانند هند، شرایط بهتری دارند اما بازیکنان دیگر که از قشر ضعیف هستند، شرایط ما را ندارند و در برخی از اردوها هم این دستمزد به آنان پرداخت نمی‌شود. به نظرم رییس فدراسیون در دوره جدید باید شرایط بهتری را برای ملی‌پوشان در اردو در نظر بگیرد.  

وی ادامه داد: کبدی‌کاران با ضعیف‌ترین امکانات قهرمان بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا شدند و در کنار ایجاد شرایط خوب برای اردوها باید سالن تمرین مجهز و خوابگاه نیز داشته باشند.

اتراچالی گفت: لژیونرها باید بعد از لیگ ستارگان جهان به اردوی تیم ملی اضافه شوند. هر چند الان ۲ اردو برگزار شده و ما نتوانستیم در اردو باشیم و برای بازی‌های آسیایی آینده ۶ ماه وقت داریم.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

کاخ سفید: تهدید ایران علیه اسرائیل قابل اجراست؛ به نظارت بر وضعیت ادامه می‌دهیم

نیویورک – ایرنا- سخنگوی کاخ سفید از اظهار نظر درباره گزارش‌ها درباره احتمال حمله قریب‌الوقوع …